Úvod Zdravie 10 babských rád, ako vyliečiť kŕčové žily

10 babských rád, ako vyliečiť kŕčové žily

Foto: archív

Kŕčové žily nie sú dnes neobvyklou diagnózou. Môžu mať množstvo rôznych príčin, pričom medzi najčastejšie patrí dlhodobé státie alebo sedenie, nekvalitná strava, rovnako ako nadváha a rad ďalších dôvodov. No tento problém má riešenie. Ak aj vás tento zdravotný a samozrejme tiež estetický problém trápi, pozrite sa s nami na niekoľko metód, ako ho vyriešiť.

1Jablčný ocot

Foto: archív

Je úžasný pri liečbe kŕčových žíl. Je to prírodný čistiaci prípravok pre naše telo, tiež zlepšuje prietok krvi a krvný obeh. Keď krv začne prúdiť prirodzene sa znižujú aj opuchy kŕčových žíl.

Ako ho použiť? Naneste neriedený jablčný ocot na kožu v oblasti kde sú kŕčové žily a jemne masírujte túto oblasť. Robte to každý deň pred spaním a znovu potom ráno. Postupujte nasledovne niekoľko týždňov či mesiacov. Ďalší recept – pridajte dve čajové lyžičky jablčného octu do pohára vody a dobre premiešajte. Pite túto zmes dvakrát denne po dobu aspoň jedného mesiaca – potom bude vidieť pozitívne výsledky.

2Kajenské korenie

Foto: archív

Toto korenie je považované za zázrak v liečbe kŕčových žíl. Je veľmi bohatým zdrojom vitamínu C a bioflavonoidov, zlepšuje krvný obeh a zmierňuje bolesť opuchnutých žíl.

Pridajte jednu čajovú lyžičku kajenského korenia prášok do šálky horúcej vody a veľmi dobre premiešajte. Pite túto zmes trikrát denne po dobu jedného alebo dvoch mesiacov.

3Olivový olej

FOTO: archív

Zlepšuje krvný obeh, ktorý je nevyhnutný pre liečbu kŕčových žíl. Masírovanie s olivovým olejom môže pomôcť zlepšiť krvný obeh, čím sa znižuje bolesť a zápal.

Zmiešajte rovnaké množstvo olivového oleja a vitamínu E a ľahko zohrejte. Masírujte žily s teplým olejom po dobu niekoľkých minút. Robte to dvakrát denne po dobu jedného až dvoch mesiacov. Môžete tiež zmiešať štyri kvapky cyprusu esenciálneho oleja v dvoch lyžičkách teplého olivového oleja a masírovať žily touto zmesou.

4Cesnak

Foto: archív

Cesnak je vynikajúci pre zníženie zápalu a príznakov kŕčových žíl.

Plátky zo 6 strúčikov cesnaku do čistej pohára. Vytlačte šťavu z troch pomarančov a pridajte ju do pohára. Tiež pridajte dve polievkové lyžice olivového oleja, zmes nechajte sadnúť počas asi 12 hodín. Potom premiešajte (zatraste s pohárom). Masírujte zapálené žily v kruhovom pohybe po dobu 15 minút. Zabaľte zmes bavlnenou handričkou a nechajte ju cez noc pôsobiť na onom mieste. Opakujte denne po dobu niekoľkých mesiacov . Tiež jedzte čerstvý cesnak vo vašej strave.

5Listnatec pichľavý

Foto: archív

Je veľmi užitočný pre zmiernenie bolesti kŕčových žíl. Táto bylina obsahuje zlúčeniny známe ako ruscogeniny, ktoré pomáhajú znížiť zápal.

Berte 100 mg doplnkov s listnatca trikrát denne. Ľudia s vysokým krvným tlakom alebo benígnu hyperpláziu prostaty, by nemali túto bylinu užívať bez porady s lekárom.

6Vilín

Foto: archív

Vilín je veľmi účinná bylina pre spevnenie ciev a tým môže znížiť príznaky kŕčových žíl. Okrem toho, že má sťahujúce vlastnosti, obsahuje tiež kyselinu gallovou niekoľko éterických olejov, ktoré môžu prispieť k zníženiu opuchu, rovnako ako bolesti.

Namočte žinku do hamamelu a dajte ju na postihnutú oblasť. Urobte to dvakrát alebo trikrát denne po dobu jedného alebo dvoch mesiacov. Prípadne môžete naplniť vaňu vlažnou vodou a pridajte 10 až 20 kvapiek hamamelu. Namočte nohy v roztoku po dobu najmenej 15 minút. Potom umyte nohy čistou vodou. Robte 1x denne po dobu 2 mesiacov.

7Semená pagaštanu

Foto: archív

Semená gaštanu sú používané po stáročia na liečbu kŕčových žíl. Majú protizápalové a „anti-z opuch“ vlastnosti, ktoré znižujú výskyt kŕčových žíl. Extrakt zo semien gaštanu má zlúčeninu zvanú aescín, ktorý zlepšuje pružnú silu žíl a zabraňuje uvoľňovaniu enzýmov, ktoré poškodzujú kapilárne steny.

Kúpte si gél so semenami pagaštanu. Gél sa má použiť externe na postihnutú oblasť dvakrát denne. Pri pravidelnom používaní môže výrazne znížiť bolesť a opuch. Môžete tiež brať doplnky s pagaštanu. Najčastejšou dávka je 300 mg dvakrát denne. Neberte ale priamo surové semená pagaštanu, pretože obsahujú veľké množstvo toxickej zlúčeniny známe ako eskulín.

8Petržlen

Foto: archív

Petržlen je bohatý na vitamín C, je to silný antioxidant, ktorý podporuje tvorbu kolagénu a napomáha pri udržiavaní a rozmnožovanie buniek. To tiež obsahuje rutín, ktorý hrá kľúčovú úlohu pri posilňovaní kapilár, a tým je veľmi užitočná pri zmierňovaní príznakov kŕčových žíl.

Uvarte hrsť nasekanej čerstvej petržlenovej vňate v jednej šálke vody po dobu piatich minút, nechajte vychladnúť a prefiltrujte. Pridajte jednu kvapku esenciálneho oleja z ruže a nechtíka a nechajte roztok v chladničke a po schladení naneste roztok na postihnutú oblasť. Robte to denne po dobu niekoľkých mesiacov a uvidíte pozitívne výsledky.

9Listy vínnej révy

Foto: archív

Listy vínnej révy majú veľké množstvo flavonoidov, ktoré pomáhajú udržiavať zdravé žily. Listy majú adstringentné, protizápalové, antioxidačné a homeostatické vlastnosti, ktoré sú veľmi užitočné pre liečbu kŕčových žíl.

Varte jednu šálku listov vínnej révy v štyroch šálkach vody po dobu 10 až 15 minút. Vlažný roztok nalejte do vedra a namočte na 5 minút si doň nohy. Potom dajte nohy do iného vedra naplneného studenou vodou na dobu 10 sekúnd. Urobte to tri alebo štyrikrát, zakončite studenou vodou. Potom masírujte nohy smerom nahor s ricínovým olejom . Skončite ideálne tak, že nohy budete mať vo zvýšenej polohe po dobu niekoľkých minút.

10Nechtík lekársky

Foto: archív

Nechtík je bohatým zdrojom flavonoidov a vitamínu C, ktoré stimulujú tvorbu kolagénu a pomáhajú na regeneráciu a rozmnožovanie buniek. Tiež pomáha zlepšiť krvný obeh, a tým pomáha zmierniť rôzne príznaky kŕčových žíl.

Uvarte jednu šálku kvetov nechtíka lekárskeho v štyroch šálkach vody po dobu 5 minút. Namočte bavlnenú handričku v roztoku a dajte ho na postihnutú oblasť. Nechajte ho tam tak dlho, kým úplne nevychladne.Opakujte takto niekoľkokrát denne po dobu niekoľkých mesiacov.