Úvod interesant 10 druhov topánok, ktoré by mala mať každá žena

10 druhov topánok, ktoré by mala mať každá žena

Foto: archív

Niektoré ženy nedokážu nijakému páru krásnych topánok, iné majú problém vybrať si z bohatej ponuky hoci len jedny. Aby ste efektívne hospodárili a nekúpili si ďalší nepotrebný pár, ktorý zapadne prachom vo vašom šatníku, ponúkame vám topánkové minimum, ktoré využijete v akejkoľvek situácii.

Klasické lodičky

Foto: archív
Foto: archív

Lodičky sú večná klasika, na ktorej sa nevypláca šetriť. Vyberte si kvalitný model pohodlného strihu z prírodnej kože. Elegantné lodičky vás zachránia v každej situácii a pridajú šmrnc aj nedbalému oblečeniu.

Pohodlné balerínky

Foto: archív
Foto: archív

Svoje miesto na poličke s topánkami majú aj balerínky. Napriek varovaniam ortopédov, podľa ktorých nie sú pre naše nohy veľmi vhodné, si ich mnohé ženy obľúbili pre ich pohodlnosť a funkčnosť.

Univerzálne tenisky

Foto: archív
Foto: archív

Tenisky pristanú nielen tínedžerkám. Vhodne doplnia akékoľvek neformálne aj romantické oblečenie. K úzkej elegantnej sukni si však radšej zvoľte inú obuv.

Topánky v pánskom štýle

Foto: archív
Foto: archív

Pánske prvky využívala vo svojej garderóbe aj legendárna Marlene Dietrichová. Momentálne je obuv tohto typu na vrchole svojej popularity. Pár topánok v pánskom štýle by si mal nájsť svoje miesto aj vo vašom šatníku.

Ľahké sandále

Foto: archív
Foto: archív

Je to univerzálna letná obuv na voľné chvíle. Vyberte si jednoduchší typ sandálov, aby sa vám ľahšie kombinovali s rôznym oblečením.

Romantická platforma

Foto: archív
Foto: archív

Sandále alebo topánky na platforme pôsobia veľmi žensky. Využijete ich nielen na romantickú schôdzku, ale aj na stretnutie s kamarátkami či prechádzku po meste.

Gumené čižmičky

Foto: archív
Foto: archív

V gumených čižmičkách zostanú vaše nohy suché aj počas daždivého počasia. Ak sa rozhodnete pre veselé farby, zároveň vám spríjemnia pochmúrny deň.

Členkové topánky

Foto: archív
Foto: archív

Ich výška by mala siahať do polovice členkov. To však nevyhovuje dámam s kratšími alebo plnšími nohami. Ak nemáte dlhé štíhle nohy, vyberte si radšej iný model topánok.

Vysoké čižmy

Foto: archív
Foto: archív

Vysoké čižmy predlžujú nohy, držia ich v teple, hodia sa k akémukoľvek oblečeniu a pôsobia veľmi štýlovo.

Teplé topánky

Foto: archív
Foto: archív

Aj v mrazivom počasí možno vyzerať príťažlivo a zároveň neohroziť svoje zdravie. V pohodlných a teplých topánkach vám nebude zima na nohy a kvalitná podrážka zaručí bezpečnú chôdzu aj po snehu.