Úvod Turistika 10 najlepších hotelov na Slovensku

10 najlepších hotelov na Slovensku

Zemianska kúria v Chalúpkove. (Foto: archív)

Hotelierstvo v mnohých prípadoch na Slovensku už dosiahlo európsku, ba aj svetovú úroveň – a to nielen v rámci domácich prevádzok renomovaných medzinárodných sietí. Pripravili sme pre vás prehliadku toho najlepšieho, čo u nás v tomto segmente nájdete.

Ide o desať slovenských hotelových a ubytovacích zariadení, ktoré sa môžu pochváliť ocenením Travellers’s Choice za rok 2018. Od roku 2002 ho na základe miliónov recenzií a hodnotení cestovateľov z celého sveta každoročne udeľuje portál TripAdvisor tým najlepším v oblasti služieb cestovného ruchu, hotelov, ubytovacích zariadení, destinácií, atrakcií či značiek alebo produktov.

10Grand Hotel Kempinski, Štrbské Pleso

Foto: archív

Najluxusnejší hotel vo Vysokých Tatrách, sídliaci v komplexe, ktorý tvoria špičkovo zrekonštruované historické budovy i štýlové novostavby, si v hlasovaní návštevníkov vyslúžila viac ako 650 prevažne pozitívnych recenzií a 78 percent vynikajúcich hodnotení. Hostia tohto päťhviezdičkového hotela na brehu Štrbského plesa si najväčšmi pochvaľujú ochotu personálu a krásne prostredie.

Aj preto sa hotel môže pochváliť tým, že je neustále maximálne vyťažený. Pre tých najnáročnejších zákazníkov hotel ponúka prílety luxusnou helikoptérou či lietadlom z rôznych letísk na Slovensku, v Poľsku a Rakúsku. Tiež sú nepretržite k dispozícii služby hotelovej limuzíny.

9Roset Boutique Hotel, Bratislava

Foto: archív

Ďalší nositeľ ocenenia Traveller’s Choice za rok 2018 sídli v centre hlavného mesta Slovenska. Bol prvým päťhviezdičkovým apartmánovým hotelom v Bratislave. Vznikol v secesnej budove z roku 1903, ktorá pôvodne slúžila ako obytný dom s pavlačovými bytmi. Návštevníci označujú za výhodu najmä polohu a výborné služby.

Samotný hotel ako svoje prednosti uvádza komfort, nadčasovú eleganciu, hrejivú atmosféru a “starostlivosť, na akú sa nezabúda”. Luxusné hotelové zariadenie s veľkorysými apartmánmi s nadštandardným vybavením spĺňa všetky očakávania spojené s kategóriou boutique.

8Grand Hotel River Park, Bratislava

Foto: archív

Ďalším obľúbeným miestom návštevníkov slovenskej metropoly je hotelový skvost na dunajskom nábreží s nadčasovým dizajnom a viac ako 230 izbami. Dokonalý luxus a prvotriedne služby dopĺňa vlastné mólo či heliport.

Mnohí hostia vítajú možnosť servírovania raňajok do postele, služby vrátnika, výber až jedenástich konferenčných miestností na rôzne akcie a rokovania, ale aj vynikajúce wellness s bazénom na najvyššom poschodí hotela s výhľadom na Dunaj.

7Hotel Elizabeth, Trenčín

Foto: archív

Priamo pod starobylým Trenčianskym hradom si návštevníci jedného z najznámejších slovenských miest obľúbili unikátnu atmosféru zrekonštruovaného historického hotela, ktorý bol v minulosti preslávený pod názvom Hotel Tatra.

Luxusné ubytovanie v 78 izbách, výnimočná reštaurácia, kaviareň, bar či wellness centrum s bazénom si vyslúžili už niekoľko prestížnych ocenení (Luxury Cultural Retreat 2017 alebo Najlepší historický hotel so zákazníckym servisom v Európe 2015). Hostí z celého sveta láka aj takmer dvetisíc rokov starý rímsky nápis na trenčianskej hradnej skale z roku 179, ktorý je možné obdivovať z hotelovej terasy.

6LOFT Hotel, Bratislava

Foto: archív

Ďalším nositeľom ocenenia Traveller’s Choice podľa Tripadvisoru je LOFT Hotel Bratislava, situovaný neďaleko Hlavnej stanice. Moderný interiér ponúka dokonalý pokoj v rušnom širšom centre mesta, blízko záhrady Prezidentského paláca.

Štvorhviezdičkový hotel je zároveň tým pravým miestom pre milovníkov moderného, mierne industriálneho dizajnu. Aj tu si návštevníci okrem polohy pochvaľujú výborný servis, ale napríklad aj čistotu. Atrakciou hotela je nepochybne vlastný minipivovar, ponúkajúci päť druhov zlatistého moku.

5Hotel Danubia Gate, Bratislava

Foto: archív

Polohou priamo v centre, odkiaľ je blízko na nábrežie Dunaja i do veľkých nákupných centier, sa môže pochváliť návštevníkmi Bratislavy obľúbený hotel, ovenčený štyrmi hviezdičkami. Názov hotela na historickej Dunajskej ulici súvisí s bránou vo vonkajšom mestskom opevnení, kadiaľ sa vchádzalo do stredovekej Bratislavy. Tieto stredoveké hradby boli postavené v 15. storočí na mieste, kde v súčasnosti stojí hotel.

Samozrejmou výbavou izieb je klimatizácia, internet, minibar, vo vyššej triede izieb nechýba hydromasážna vaňa pre dvoch či teplé papuče. “Dunajskú bránu” hostia v hodnoteniach opisujú ako oázu pokoja počas pracovných ciest či rodinných dovoleleniek a mimoriadne obľúbená je tu aj ponuka raňajok.

4Hotel Liptovský dvor, Liptovský Ján

Foto: archív

O tom, že gastronómia v tomto hoteli bude výnimočná, svedčí aj fakt, že o “umelecké diela na tanieri” sa v tunajšej reštaurácii stará oceňovaný šéfkuchár Peter Bracho. Návštevníkmi milovaný hotel v rázovitej liptovskej obci však ponúka omnoho viac.

Rezort plný dreveničiek, obklopený čarokrásnou prírodou, tematické víkendy, relax centrum, aj ponuka športového vyžitia sem láka ľudí nielen zo Slovenska. Na platforme Tripadvisor sa hotel pýši vynikajúcim hodnotením a tí, čo tu prežili dovolenky neuviedli takmer nijaké výhrady.

3Marrol’s Boutique Hotel, Bratislava

Foto: archív

Opäť hotel v srdci nášho hlavného mesta, ponúkajúci lukratívnu polohu neďaleko čarovných ulíc Starého Mesta a ubytovanie v 51 štýlových izbách a troch apartmánoch. Označenie “boutique” hotelu dokonale pristane.

Exteriér aj interiér je ako vystrihnutý zo starého filmu a tvorí dokonalú kulisu reštaurácie s výbornou kuchyňou plnou dobrôt zo slovenskej i medzinárodnej kuchyne. V hoteli nájdete aj wellness centrum Jasmine Spa. Napriek tomu, že sídli v historickej budove, osloví vás modernosťou a funkčnosťou vybavenia. Nezanedbateľný podiel na spokojnosti hostí má aj milý personál.

2Hotel & Spa Resort Kaskády, Sliač-Sielnica

Foto: archív

Toto výnimočné hotelové zariadenie sa môže pochváliť hodnoteniami s plným počtom hviezdičiek, v internetových recenziách návštevníkov sa objavujú samé superlatívy. Nájdete ho v nádhernom prírodnom prostredí na okraji lesa na polceste medzi Banskou Bystricou a Zvolenom.

Návštevníkom učaruje veľkolepé wellness centrum s vnútornými aj vonkajšími rekreačnými bazénmi, napájanými termálnou vodou z vlastného vrtu. Hotel ponúka niekoľko zaujímavých balíčkov. Napríklad pre rodiny s deťmi, milovníkov jogy, seniorov či zamilované páry. Samozrejmosťou je vynikajúca kuchyňa a podľa hostí nadpriemerná raňajková ponuka.

1Chalúpkovo, Liptovská Štiavnica

Foto: archív

Najobľúbenejším ubytovaním na Slovensku podľa TripAdvisoru s ocenením Traveller’s Choice je rezort inšpirovaný ľudovou architektúrou a životom našich predkov. Jeho areál na okraji známej liptovskej obce tvorí súbor štýlových dreveničiek a v historickom slohu postavený objekt Zemianskej kúrie s vychýrenou reštauráciou, atraktívnymi hotelovými izbami, vinárňou, barom, biliardom, kongresovou sálou a pôsobivým wellness centrom.

Vynikajúce hodnotenie získalo vďaka kvalitným službám a malebnému prírodnému prostrediu, vďaka čomu je ideálnym miestom pre obchodné stretnutia, rodinné oslavy, no najmä skvelé dovolenky. Návštevníci oceňujú domácku atmosféru, blízkosť Vlkolínca, akvaparku či lyžiarskeho strediska, no najmä ubytovanie v komfortne vybavených dreveničkách, ktoré je dnes veľkým trendom. Priamo v dreveničke si dokonca môžete užiť aj privátnu vírivku či saunu.