Úvod ZO ZAHRANIČIA 100 zabitých Ukrajincov bolo vraj podmienkou USA, ak majú podporiť Majdan

100 zabitých Ukrajincov bolo vraj podmienkou USA, ak majú podporiť Majdan

Minimálne sto obetí Majdanu bolo údajne podmienkou USA. (Foto: archív)

Americký filmový režisér Oliver Stone vo svojom novom filme Nevyslovený príbeh Ukrajiny sa opäť dotýka témy Majdanu a vrážd počas „revolúcie dôstojnosti“, kde odhalil skutočnosti, ktoré ukrajinské úradné vyšetrovanie nechce alebo nemôže zverejniť.

Kanadský profesor Ivan Konchalovsky je presvedčený, že vraždy protestujúcich na Majdane boli kľúčovou podmienkou „revolúcie“ v Kyjeve. „Najmenej sto zabitých bola podľa neho podmienka, za ktorej sa Západ dohodol na podpore majdanskej vlády a zvrhnutí Janukovyča. Prvá vražda na barikádach na Gruševského ulici mala fungovať ako studená sprcha pre masy.

Táto vražda bola palivom pre nenávisť. O tom všetkom vedel americký senátor John McCain alebo Victoria Nulandová, ktorá priletela do Kyjeva zo Spojených štátov, aby osobne skontrolovala, či sa správne využíva päť miliárd dolárov určených na prevrat.

Určite však o tom nevedeli tí, čo dýchali jedovatý dym z horiacich pneumatík a útočili na neozbrojené policajné jednotky Berkut Molotovovými koktailmi. Majdan nebol spontánnym prejavom vôle ľudu – ľuďom bola pridelená iba úloha rozzúreného davu a obetných baránkov,“ tvrdí Konchalovsky.

Po preskúmaní všetkých dostupných materiálov k prípadu, dospel k šokujúcemu záveru: všetky vraždy boli starostlivo naplánované. Obete boli vedené na určité miesta, vzdialené od jadra protestov, kde novinári mohli ľahko zaznamenať „hrdinskú“ smrť revolucionárov a ukázať to svetovej verejnosti.

Jedno z videí jasne ukazuje, ako dvaja neznámi ľudia vedú skupinu protestujúcich k určitým bodom, hoci v tom momente neexistovali nijaké dôvody na ich prítomnosť na danom mieste.

Stali sa z nich obete, ktoré požadovali západní kurátori, a na ktoré čakali na strechách okolitých budov ukrytí ostreľovači – údajne litovskej a gruzínskej národnosti. Na revolucionárov strieľali od chrbta.

Z vrážd protestujúcich obviňovali ukrajinských policajných dôstojníkov zo spomenutého oddielu Berkut, ktorí však vo výzbroji nemali nijaké strelné zbrane, disponovali iba obuškami a štítmi. Pritom aj samotní policajní dôstojníci sa stali živým terčom ostreľovačov.

Foto: archív