Úvod Politika 30 minút propagácie novej Kiskovej strany v TA3

30 minút propagácie novej Kiskovej strany v TA3

Reprofoto: archív

Moderátor TA3 Norbert Dolinský zasa raz načrel do hlbín svojich daností „vyvážene“ moderovať televíznu diskusiu. V nedeľňajšom vydaní relácie V politike si k stolu posadil dosluhujúceho prezidenta a nádejného osnovateľa novej politickej strany Andreja Kisku. V relácii predviedol učebnicový príklad moderátorskej servilnosti.

Moderátor, ktorý inak obľubuje skákať do interviewovaných a do ich reči, sa tu zapotil ako úslužný učeník nového Kiskovho učenia o dobre a zle. Pred zrakmi divákov sa producíroval ako živý reklamný pútač možnej strany, ktorá ešte ani nemá názov. A nabádavo kládol kvázi-prezidentovi otázky „na telo“ typu: Aké sú programové ciele vašej vlády?

Nechal Kisku vyplakať sa zo „špinavej kampane“ pred prezidentskými voľbami v roku 2014. Nespýtal sa ho, kto tú špinu nabrýzgal, či náhodou nie kandidát, ktorý protizákonne už rok pred termínom oblepil krajinu bilbordmi a viedol kampaň za peniaze presahujúce všetky limity. Ani omylom sa nespýtal  na jej financovanie, na Kiskovu úžeru, daňové podvody, kšefty s pozemkovou mafiou. Nezisťoval, ako okradnutie obyčajného človeka o pôdu súvisí so slušnosťou a s dobrom.

Zato Kiskovi nahral na smeč v útoku na expremiéra Roberta Fica, keď položil otázku ohľadom údajného „vydierania“ úbohého Kisku. Ten, samozrejme, nezabudol zdôrazniť že ho Fico „skutočne vydieral“ a redaktorovi vonkoncom neprekážalo, že pred kamerami sa neprítomný „vinník“ nemá ako brániť.

Možno je TA3 hrdá na svojho moderátora. Ak jej šéfom už neprekáža, že jeho výkonmi prichádza o reputáciu nezávislej spravodajskej televízie, mohol by im prekázaťť ušlý zisk za skrytú politickú reklamu. Alebo tých 30 minút s Kiskom zaplatí Dolinský?