Úvod Tipy & rady Ako sa zbaviť myší v dome

Ako sa zbaviť myší v dome

Foto: archív

Myši v domácnosti nemusia byť výsadou rodinných domov. Dokážu sa prehrýzť takmer čímkoľvek, takže mechanické pasce či lepidlá nie sú spoľahlivý spôsob, ako sa ich zbaviť. Väčšina návnad alebo jedov navyše predstavuje riziko pre malé deti či domáce zvieratá, a tak je lepšie zvoliť menej nebezpečné spôsoby.

Kým pre ľudí je vôňa mäty príjemná a osviežujúca, hlodavcom prenikavo a odpudzujúco zapácha. Mätový esenciálny olej myš nezabije, no vypudí ju z vášho príbytku na dlhý čas. Stačí nakvapkať niekoľko kvapiek na kúsky vaty a rozmiestniť ich pri stene alebo tam, kde ste si všimli myš. Keď vôňa vyprcháva, vymeňte vatu za novú.

Myši spoľahlivo vyženie aj sprej zo štipľavých papričiek. Na jeho prípravu sú vhodné len papričky s vysokým obsahom kapsaicínu – látky, ktorá spôsobuje pálenie. Vyskúšajte napríklad kajenské papričky, habanero, či tabasco.

Nasekajte ich, najlepšie kuchynským robotom či krájačom, a nechajte lúhovať v horúcej vode aspoň 24 hodín. Štipľavú tekutinu pomocou fľašky s rozprašovačom nastriekajte na miesta, kde sa pohybujú hlodavce. Nepoužívajte ju na koberce, môže totiž odstrániť farbu. Po dvoch dňoch nastriekané miesta umyte a zmes znovu aplikujte.