Úvod Štýl Ako si vybrať správny rúž

Ako si vybrať správny rúž

Foto: archív

Drogérie a parfumérie sú plné nádherných, lákavých rúžov v odtieňoch od výmyslu sveta. Hoci ich túžite mať všetky, viete, že nie každý vám pristane. Ako zvoliť ten správny?

Rúž by mal pristať k vašej pleti aj vtedy, ak nemáte na tvári nijaký make-up. Preto by mal byť o jeden až dva odtiene tmavší, ako je prirodzená farba vašich pier. Vhodný odtieň najľahšie otestujete tak, že si rúž nanesiete len na jednu peru, aby ste videli rozdiel.

Pri výbere odlišných farieb nezabudnite na vašu pleť. Ak patríte medzi svetlejšie typy, najviac sa vám budú hodiť telové odtiene až po marhuľovú, koralovú a ružovú. Vyhnite sa však hnedej. Ženy s tmavšou pleťou si môžu dovoliť aj výraznejšie a odvážnejšie farby. Fialová, bordová, hnedá, slivková, farba ruží či červená budú na vás vyzerať priam božsky.

Foto: archív
Foto: archív

Ak nemáte plné pery, vyvarujte sa tmavých odtieňov. Tie by im objem len ubrali. Siahnite radšej po neutrálnych farbách. Najvhodnejšie sú lesky na pery, ktoré ich odrážaním svetla opticky zväčšia.

Mnohé ženy sa boja červeného rúžu. Pritom táto farba je nadčasová a pristane každej, treba si len vybrať ten správny odtieň. Svetlej ružovkastej pokožke pristane višňovo červený. Ženy s olivovou pleťou môžu siahnuť po výraznej sýtočervenej farbe a tým s tmavšou pleťou pristane tmavočervená.

Opticky sa budú zdať zuby belšie, ak si vyberiete rúž s chladnejším nádychom – napríklad červený s modrým podtónom, ale vhodná je aj ružová, fialová alebo iná výrazná farba. Naopak, teplé odtiene ako oranžová alebo koralová zdôraznia prípadnú žltkastú farbu zubov.

Foto: archív
Foto: archív