Úvod ZO ZAHRANIČIA Ako v klietkach: Briti experimentujú s rozostupmi na koncertoch v časoch koronavírusu

Ako v klietkach: Briti experimentujú s rozostupmi na koncertoch v časoch koronavírusu

Foto: archív

Pandémia koronavírusu tvrdo zasiahla aj zábavný priemysel. Na celom svete sa v rámci opatrení vo veľkom rušili hudobné festivaly aj koncerty. Hneď, ako začalo svitať na lepšie časy, organizátori prichádzajú s rôznymi nápadmi, ako uľahčiť organizovanie veľkých akcií a zároveň ochrániť návštevníkov.

V Británii sa uskutočnil prvý veľký koncert, pri ktorom organizátori zabezpečili predpísané bezpečné rozostupy návštevníkov. Viac ako dva a pol tisíc ľudí zavítalo na tradičný festival s názvom Virgin Money Unity Arena v Newcastli na severe Anglicka.

Od iných sa odlišuje tým, že návštevníci produkciu sledujú v skupinách zložených maximálne z piatich ľudí: buď z plotom ohraničeného priestoru alebo z vyvýšených platforiem, vyhovujúcich požiadavkám na bezpečnú vzdialenosť. Organizátori ich pred pódiom postavili viac ako päťsto.

Každý, kto sa zo svojej platformy vzdiali, si musí nasadiť rúško. Občerstvenie sa objednáva cez mobilnú aplikáciu a dodáva formou donášky. Aj vozidlá návštevníkov musia parkovať dva metre od seba.

Sme šťastní, že môžeme byť súčasťou návratu hudobných podujatí,“ povedala agentúre PA Media riaditeľka festivalu Helen Pageová. „Je to oslava hudby so všetkými skvelými emóciami, ktoré prináša zdieľanie tohto zážitku spoločne s ostatnými fanúšikmi,“ dodala.

Ako prvý na podujatí vystúpil spevák Sam Fender. Organizátori tento rok sľubujú okrem hudobných podujatí aj vystúpenia komikov. Návštevníci sa tak môžu tešiť na mená ako Van Morrison, Jimmy Carr či Bill Bailey.