Úvod Z DOMOVA AKO: Voľby by vyhral Smer tesne pred Hlasom

AKO: Voľby by vyhral Smer tesne pred Hlasom

Foto: Pavel Kapusta

Ak by sa voľby do Národnej rady SR konali v apríli, vyhrala by strana Smer-SD so ziskom 17,9 percenta hlasov. Nasleduje Hlas-SD so 16,3 percenta a Progresívne Slovensko (PS) so 14,1 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry AKO pre reláciu TV Joj Na hrane, ktorý sa uskutočnil v dňoch 4. – 11. apríla na reprezentatívnej vzorke tisíc respondentov.

Strana SaS by skončila štvrtá so ziskom 8,3 percenta hlasov. Nasledujú Sme rodina so 7,1 percenta a Republika so 6,6 percenta hlasov. So ziskom 6,4 percenta by skončilo KDH a 5,8 percenta by malo hnutie OĽaNO.

Pred bránami parlamentu by ostala SNS, ktorej by dalo dôveru 4,3 percenta voličov. Za ňou nasledujú Demokrati so ziskom 4,1 percenta hlasov. Aliancia a Maďarské fórum by mali po 2,1 percenta hlasov. Strana Za ľudí by mala 1,8 percenta hlasov.

Do parlamentu by sa nedostali ani Kotlebovci-ĽSNS s 1,4 percenta hlasov, Národná koalícia (0,8 percenta) a Dobrá voľba (0,5 percenta). Po 0,2 percenta hlasov by získali Socialisti.sk a Kresťanská únia.

Smer-SD by podľa výsledkov prieskumu získal v parlamente 33 mandátov, Hlas-SD 29 a PS 26. SaS by mala 15 kresiel, Sme rodina 13 mandátov. Zhodne po 12 kresiel by mali Republika a KDH. OĽaNO by bolo v parlamente s desiatimi poslancami.