Úvod Tipy & rady Ako vyčistiť pokreslenú stenu

Ako vyčistiť pokreslenú stenu

Občas sa stane, že deti svoje umelecké dielo nakreslia rovno na stenu alebo nábytok. Nemusíte však hneď volať maliarov alebo kupovať novú skriňu. Čmáranice, tmavé šmuhy aj mastné fľaky pomôže zo steny odstrániť obyčajný chlieb. Vezmite mäkký krajec bieleho chleba a striedkou chybičky krásy jednoducho zotrite.

S farbičkami si dobre poradí jedlá sóda. Handričku namočte do teplej vody, poriadne ju vyžmýkajte, potom ju namočte do sódy a opatrne pretierajte pokreslené miesto. Netlačte, aby ste nenarušili povrch steny.

Foto: archív
Foto: archív

Školská guma dokáže odstrániť nielen stopy od ceruziek, ale napríklad aj blato alebo šmuhy od nábytku. Gumujte opatrne, netlačte, ale po znečistenom mieste len opatrne prechádzajte.

Pri voskovkách si vezmite na pomoc zubnú kefku a pastu. Vyčistené miesto hneď pretierajte handričkou namočenou do vody s bežným saponátom.

Na mastnejšie farbičky je zase účinný lieh alebo alpa. Pred čistením nábytku sa však treba najprv presvedčiť, či lieh nezanechá na jeho povrchu nepekné stopy.

Z koberca odstránite voskovky overeným trikom starých mám: na pokreslené miesto položte pijavý papier a prechádzajte po ňom žehličkou.

Foto: archív
Foto: archív