Úvod Z DOMOVA Aktivistov, nakupujúcich v predajniach obchodných reťazcov bez rúšok, nazval Heger grázlami

Aktivistov, nakupujúcich v predajniach obchodných reťazcov bez rúšok, nazval Heger grázlami

Foto: archív

Premiér SR Eduard Heger v diskusnej relácii televízie TA3 kritizoval aktivistov protestujúcich proti pandemickým opatreniam v predajniach obchodných reťazcov. „Nie je možné, aby sa ľudia báli v potravinách nakupovať, lebo tam prídu nejakí grázli,“ vyhlásil.

Premiér sa bude zaujímať o to, prečo policajti v takýchto situáciách nezasiahnu. „Je to hlučná skupinka, ktorá sa snaží tvrdiť, že takíto sú Slováci. No nie sú,“ povedal. Zároveň poďakoval “zodpovedným“ ľuďom.

Heger v relácii odpovedal aj na otázky súvisiace s možným vyhlásením núdzového stavu a povinným očkovaním. Obidve veci nateraz vylúčil, pretože ani na jednu z nich podľa neho v koalícii nejestvuje politická vôľa.

Premiér tiež kritizoval Borisa Kollára za jeho postoj k reforme nemocníc: „Pán Kollár opakuje klamstvá, ktoré začala šíriť opozícia,“ povedal Heger. Kollárovi sa podľa vlastných slov snaží vysvetľovať, že skutočne nejde o rušenie lôžok. „Vypočul si argumenty a podľa nich sa rozhodne, to záleží na ňom, ja to neviem ovplyvniť,“ dodal predseda vlády.

Vláda podľa neho neplánuje znižovať DPH pre reštaurácie a služby zasiahnuté pandémiou. Takáto pomoc podľa neho nie je adresná a týkala by sa aj ľudí, ktorí ju nepotrebujú. Na otázku, či vláda v dohľadnom čase plánuje zvyšovanie platov učiteľov, odpovedal negatívne.