Úvod Spoločnosť Aliancia za rodinu: Vláda nemá mandát sľubovať OSN registrované partnerstvá

Aliancia za rodinu: Vláda nemá mandát sľubovať OSN registrované partnerstvá

Foto: archív

Občianska iniciatíva Aliancia za rodinu iniciovala petíciu, v ktorej Pellegriniho kabinet vyzýva, aby okamžite zrušil schválenie a akceptáciu odporúčaní adresovaných Slovenskej republike počas tretieho kola Univerzálneho periodického hodnotenia Rady Organizácie spojených národov (OSN) pre ľudské práva. Vláda sa totiž zaviazala zaviesť na Slovensku do piatich rokov registrované partnerstvá LGBTI osôb.

“Neveríme, že by k takejto dohode o zavedení registrovaných partnerstiev prišlo na koaličnej rade predsedov vládnych strán a týmto vyzývame predsedov vládnych strán, aby iniciovali okamžitú zmenu,” píše sa vo výzve Aliancie za rodinu.

“Na takéto sľuby ste nedostali mandát v programovom vyhlásení vlády a konali ste proti demokratickej vôli väčšiny ľudí vyjadreným v referende o rodine. Registrované partnerstvá nie sú ľudským právom, tak ako to skonštatoval aj náš Ústavný súd, preto nejde o nijakú diskrimináciu. Svojimi plánmi ubližujete rodine, ubližujete deťom a ubližujete aj osobám, ktoré pociťujú príťažlivosť k rovnakému pohlaviu. Rodiny sa u nás zakladajú na to, aby mali deti,” pokračujú zástupcovia aliancie.

Ako ďalej uvádzajú, na Slovensku hrozí demografická smrť národa a namiesto výnimočnej podpory vytvárania rodín, zabezpečujúcich budúcnosť spoločnosti, sľubuje vláda zavádzanie registrovaných partnerstiev s podobnými či dokonca rovnakými právami. Pripomínajú, že vzťahy osôb rovnakého pohlavia nemôžu spĺňať biologické funkcie rodiny, preto im nepatria obdobné práva.

“Vieme, že po zavedení registrovaných partnerstiev, už aj bez rozhodnutia parlamentu medzinárodné súdy prinucujú štáty k zavedeniu adopcií detí homosexuálnymi pármi,” upozorňujú aktivisti z Aliancie za rodinu a dodávajú, že podporou aktívneho homosexuálneho správania sa zvyšujú zdravotné riziká osôb s príťažlivosťou k rovnakému pohlaviu. “Osoby, ktoré mali homosexuálny styk, nemôžu pre zvýšené zdravotné riziko rozšírenia nákazy AIDS a iných sexuálne prenosných chorôb darovať krv,” zdôrazňujú.