Úvod Spoločnosť Americká firma implantuje svojim zamestnancom čipy

Americká firma implantuje svojim zamestnancom čipy

Foto: archív

Spoločnosť Three Square Market vo Wisconsine, zaoberajúca sa vývojom softvérov, ako prvá americká firma plánuje zavádzať svojim zamestnancom mikročipy. Three Square Market pritom tvrdí, že v nich nebude zabudované GPS sledovanie a nebude cez ne svojich zamestnancov sledovať. Program je vraj dobrovoľný a firma ho spúšťa už 1. augusta.

Implantovaný identifikačný čip bude fungovať na základe rádiovej frekvencie a umožní zamestnancom Three Square Market napríklad otvárať dvere, prihlásiť sa do počítača, používať kopírovacie stroje a množstvo iných vecí.

Foto: archív
Foto: archív

„Táto technológia bude časom možno štandardná pre používanie pasu, verejnej dopravy či vykonávanie platieb,“ je presvedčený riaditeľ spoločnosti Todd Westby. ​Spoločnosť očakáva, že dobrovoľne sa nechá čipovať viac ako 50 zamestnancov.

Čipy nie sú väčšie ako malé zrnko ryže. Zamestnanci ich budú mať implantované pod kožou medzi palcom a ukazovákom. Jeden stojí približne 300 dolárov, spoločnosť ich však pre svojich zamestnancov zaplatí. Westby tvrdí, že všetky dáta budú zakódované a zabezpečené.

Foto: archív
Foto: archív