Úvod Politika Americkí diplomati otvorene revoltujú proti Trumpovi LGBTI vlajkami

Americkí diplomati otvorene revoltujú proti Trumpovi LGBTI vlajkami

Foto: archív

Portál rusvesna si všíma otvorenú revoltu amerických diplomatov, z ktorých väčšina sa  hlási k protitrumpovskej opozícii. Administratíva prezidenta Donalda Trumpa nedávno vydala príkaz, podľa ktorého mimo bežného diplomatického protokolu všetky vyvesenia vlajok na budovách amerických ambasád podliehajú novým pravidlám – schváleniu Bieleho domu. Trumpov krok bol namierený najmä proti LGBTI aktivitám, keďže viaceré americké veľvyslanectvá nedostali povolenie na vyvesenie dúhovej vlajky.

Väčšina amerických veľvyslanectiev však Biely dom neposlúchla a ambasády v Izraeli či Švédsku takmer okamžite vlajku LGBTI vyvesili. Jeden z amerických diplomatov, ktorý si želal zostať v anonymite, uviedol, že po príkaze Bieleho domu začala v diplomatických zboroch otvorená revolta proti Trumpovi – vlajky LGBTI začali vyvesovať postupne aj v diplomatických misiách v Nemecku, Brazílii, Lotyšsku a Indii.

V Osle si dokonca všimli, že LGBTI zástava hrdo prekrýva americkú zástavu. Dúhové vlajky dokonca vyvesili aj na amerických veľvyslanectvách v Mongolsku a Nepále, pričom však Mongoli a Nepálci sú známi nezáujmom k LGBTI agende.

LGBT aktivity vnímajú negatívne aj v moslimských krajinách. Čečenci a Saudi síce oficiálne tvrdia, že nemajú nijaký problém s agendou LGBTI, Saudi však oficiálne trestajú homosexualitu trestom smrti. Čečenci sa zasa hrdia tým, že problém s homosexualitou už dávno úspešne vyriešili. Torzo čečenských homosexuálov žije v utajení na Západe a obáva sa útokov zo strany svojich čečenských rodákov.