Úvod ZO ZAHRANIČIA Americký herec Steven Seagal sa stal členom strany Spravodlivé Rusko

Americký herec Steven Seagal sa stal členom strany Spravodlivé Rusko

Vladimir Putin a Steven Seagal. (Foto: TASR)

Americký herec Steven Seagal, ktorý má ruské občianstvo, sa stal členom politickej strany Spravodlivé Rusko – Za pravdu. Informoval o tom internetový denník RBK s odvolaním sa na hovorkyňu strany. Spravodlivé Rusko je súčasťou opozície v ruskej Štátnej dume, je však považované za politický subjekt lojálny k vládnucej garnitúre.

Stranícku legitimáciu Seagalovi odovzdali na zasadnutí poslaneckého klubu strany Spravodlivé Rusko, na ktorom americký herec súčasne predstavil svoj prvý návrh zákona týkajúci sa ochrany životného prostredia.

Podľa vyjadrenia hovorkyne strany Seagal v zákone navrhuje, aby sa škody spôsobené životnému prostrediu v Rusku penalizovali nie pokutami, ale nepodmienečnými trestmi a zbavením práva vykonávať niektoré verejné funkcie.

Seagal získal ruské občianstvo v roku 2016, pas mu vtedy osobne odovzdal prezident Vladimir Putin. V roku 2018 sa tento herec stal osobitným zástupcom ruského ministerstva zahraničných vecí pre humanitárne vzťahy s USA. Putina a Seagala, ktorý si ponechal americké občianstvo, spája záujem o bojové umenia.

Foto: archív