Slovenská národná strana má za sebou svetlé aj tienisté stránky, ale už tri roky píše novú históriu. Strana nechce pôsobiť či už s niekým, alebo proti niekomu – chce hľadať hodnotové prieniky naprieč politickým spektrom, tak, aby štátu vládli odborníci a robili v prospech ľudí. Vyhlásil to predseda SNS Andrej Danko na predvolebne zameranom sneme sneme národniarov v Tomášove pri Bratislave.

Sociálny vankúš a stop kradnutiu
,,Za Boží dar budeme považovať čokoľvek, čo SNS dostane vo voľbách v marci 2016 do takých čísel, ktoré ju posunú do parlamentu. Nejde nám o ministerstvá, ani o spájanie sa v mene moci,” povedal šéf strany na sobotnom sneme.

Dodal, že strana chce v zákonodarnom zbore pôsobiť v prospech občanov a bojovať za ľudí. V prejave pred delegátmi snemu spomenul aj fakt, že strana má v pláne zastaviť expanziu finančných skupín, ktoré silnejú na úkor občanov a vyciciavajú štát, pričom konkrétne pomenoval jednu z nich – J&T. SNS im podľa Danka chce povedať: “Stačilo, chlapci!”

Prvý podpredseda SNS Jaroslav Paška predstavil hlavné témy volebného programu, ktorý vychádza z Programových téz prijatých v Košiciach v júni tohto roka 2015.

ZÁKLADNOU MYŠLIENKOU, KTOREJ SÚ PODRIADENÉ PROGRAMOVÉ OKRUHY, JE, ABY SA SLOVENSKO STALO SILNÝM ŠTÁTOM.

Danko program charakterizoval ako ucelený dokument o potrebe zmeny Slovenska, o potrebe vytvorenia štátu na ktorý budeme hrdí, štátu, ktorý sa postará o občanov, zabezpečí sociálny vankúš, ochranu a poriadok s tými, čo kradnú. Tiež hovoril o potrebe predísť hroziacej islamizácii Slovenska v súvislosti s utečeneckou krízou – nový program SNS obsahuje aj legislatívne ukotvenie zákazu budovania mešít na území SR.

Foto: archív
Foto: archív

Na kandidátke iba členovia strany
Kandidačná listina do parlamentných volieb bude prísne stranícka. Ako potvrdila hovorkyňa strany Zuzana Kohútková, bude zostavená výlučne z členov strany, pretože sú stotožnení s programom SNS. Jeho základnou myšlienkou je: „Silný štát a hrdý občan tvoria úspešné Slovensko“.

Lídrom kandidátky je predseda strany. Nasledujú podpredsedovia Jaroslav Paška, Anton Hrnko, Vladimír Chovan, Štefan Zelník, ako aj nová podpredsedníčka Eva Smolíková, zvolená na sneme.

,,Všetci kandidáti sú ľudia do kolektívu a nie exhibicionisti, lebo najdôležitejšie je do parlamentu dostať ľudí lojálnych k ideám a myšlienkam. Bolo by choré, aby tam prišlo určité zoskupenie a o pol roka si niekto roztiahne baner a bude robiť tlačové besedy už za inú stranu,” povedal predseda SNS s tým, že do parlamentu strana nominuje ľudí, ktorí budú držať spolu.

NA SNEME ZAZNELA ZO ZÁZNAMU NOVÁ PREDVOLEBNÁ HYMNA SNS, KTORÚ NASPIEVAL FINALISTA SÚŤAŽE SLOVENSKO HĽADÁ SUPERSTAR SAMO TOMEČEK.

Andrej Danko poďakoval aj mužskému speváckemu zboru Lidovec zo Solčian, ktorý účastníkom snemu zaspieval slovenskú štátnu hymnu a pieseň SNS Hej Slováci, ktoré je hymnou národniarov. Súbor pieseň aj nahral, takže odteraz bude na akciách SNS bude vždy znieť verzia piesne v podaní solčianskeho zboru.

Foto: archív
Foto: archív

Kandidačná listina SNS pre voľby do NR SR 2016