Úvod Politika Andrej Danko nebude kandidovať na prezidenta

Andrej Danko nebude kandidovať na prezidenta

Foto: archív

Predseda Národnej rady SR Andrej Danko, ktorý sa zúčastňuje na niekoľkodňovom samite predsedov parlamentov eurázijských krajín v tureckej Antalyi, na brífingu pre slovenských novinárov vylúčil kandidatúru v budúcoročných prezidentských voľbách.

Predseda parlamentu reagoval na novinársku otázku súvisiacu s vyhlásením podpredsedu strany Antona Hrnka, ktorý Dankovu kandidatúru nevylúčil s vysvetlením, že jeho stranícky šéf sa k téme jasne nevyjadril. Dodal, že stranícke orgány o takejto možnosti nerokovali.

Danko sa podľa svojho najnovšieho vyjadrenia bude snažiť, aby SNS v prezidentských voľbách postavila vlastného kandidáta. „SNS je parlamentnou stranou, má 15 poslancov, musí mať svojho kandidáta v prvom kole, ale určite o takých veciach neuvažujem,“ uviedol Danko.

Dodal, že on sám sa sústredí na parlamentné voľby, ktoré sa majú konať v roku 2020, a pokúsi sa v nich získať ešte väčší mandát pre svoju stranu. „Myslím, že vo svojom veku by som ešte mal zabojovať o väčšiu podporu v parlamentných voľbách,“ povedal Danko a pripustil, že o prezidentskej kandidatúre by mohol uvažovať, keď bude mať viac šedín.