Úvod Politika Andrej Danko: SNS chce referendum o imigrantoch

Andrej Danko: SNS chce referendum o imigrantoch

Foto: Michaela Kolimárová

Predsedníctvo Slovenskej národnej strany sa v Poprade zaoberalo situáciou v Európe v súvislosti s imigrantmi. Predseda SNS Andrej Danko zároveň deklaroval potrebu referenda v tejto otázke a predstavil aj rámec pre národnú stratégiu, ktorý vypracovalo predsedníctvo SNS.

„Sme povinní urobiť všetko pre to, aby Západ pochopil, že Slovák je dobrá duša, ale máme svoju tradíciu a históriu a odmietame umelé zlučovanie kultúr. Preto sa SNS pripája k niektorým iniciatívam našej vlády a verejne vyzýva vládu SR, aby si získala silnejší mandát petičnou akciou, ktorá by mala vyvrcholiť až referendom,“ povedal predseda SNS.

Tak by bol podľa neho jasný aj názor občanov k imigrantom a vláda by mohla získať silnejší mandát na obhajovanie svojej politiky v Európskej únii. Otázky by mohli vzniknúť v diskusii viacerých politických strán za okrúhlym stolom a rozhodnúť by o nej mali právnické elity. Referendum by mohlo dať odpoveď, či prijímať, alebo neprijímať kvóty EÚ a iné veci.

SNS vypracovala aj rámec slovenskej národnej stratégie k imigrantom, ktorý by mohol byť podkladom pre národný materiál. Tým by disponovala vláda a z neho by bolo zrejmé, ako sa bude správať vláda k imigrantom.Tiež by mali byť podľa Danka prijaté vnútroštátne opatrenia, ako napríklad sprísnenie trestov pre prevádzačov, aby nedochádzalo k úmrtiam ako na diaľnici v Rakúsku.

Ďalším je posilnenie hraníc Slovenska. Tiež ide o to, aby SR deklarovala ochotu podieľať sa na operáciách NATO proti Islamskému štátu, ktorý likviduje Sýriu a v konečnom dôsledku spôsobuje tento hromadný exodus.

Video z tlačovej besedy:

2 komentárov

  1. ajaj….peniaze za referendum radšej pošlite so Sýrie……skopírujem komentár jedného z diskutujúcich:……..

    .Tie cvičené opice v Europarlamente budú 6 rokov rokovať ako vyriešiť otázku migrantov…..Za NAŠE prachy….Za ktoré mohol byť v Sýrii koniec vojny a svetový mier.
    RUSI ju už riešia…
    Na letiští syrského města Latakia přistálo několik ruských letadel AN-124 Ruslan s nákladem humanitární pomoci. Z nákladu bude postaven tábor pro cca 2000 běženců, vybavený od stanů až po nádobí, aby nemuseli prchat ze země. Provozovat je bude syrská vláda, ruská strana pokůže zabezpečit jejich bezpečnost. V plánu je výstavba nejméně 10 takových zařízení

Comments are closed.