Úvod Politika Andrej Danko v HNClube: Nebuďme v Bruseli poklonkovačmi!

Andrej Danko v HNClube: Nebuďme v Bruseli poklonkovačmi!

Foto: Michaela Kolimárová

Hosťom najnovšieho pokračovania HNClubu bol predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko, ktorý otvoril sériu predvolebných diskusných fór s predsedami politických strán.

SNS chce chrániť štát pred oligarchami
Momentálne opozičná SNS už dlhodobo dosahuje slušné volebné preferencie, čím sa reálne zvyšujú jej šance vrátiť sa do parlamentných lavíc. Niektorí politológovia dokonca pripúšťajú, že v marci 2016 sa môže stať jazýčkom na váhach pri zostavovaní budúcej vlády.

HOSŤ HNCLUBU SA NEVYHOL OTÁZKE, AKÉ BUDÚ AMBÍCIE NÁRODNIAROV V PRÍPADE, ŽE SA DOSTANÚ DO NR SR.

“Hodnotový prienik bude Slovenská národná strana hľadať s každým z ľavicového i pravicového spektra. Ide o to, čo pomôže spoločnosti a čo určí zásadnú líniu ochrany štátu pred súkromnými a oligarchickými subjektmi vnikajúcimi do štruktúr strán a snažiacimi sa ovládať spoločnosť,“ povedal Andrej Danko a dodal, že do 5. marca berie všetky politické strany ako súperov.

“SNS nemá z nikoho komplex a nie je len do počtu,” zdôraznil a dodal, že jeho strana sa “o vládu netrasie”. Keby sa však taká možnosť naskytla, má ambíciu podieľať sa na vytvorení vlády odborníkov.

Foto: Michaela Kolimárová
Foto: Michaela Kolimárová

Otázka odvahy
Andrej Danko počas diskusie na pôde HNClubu odpovedal aj na otázku portálu napalete.sk, ako sa stavia k pokračujúcemu procesu odovzdávania národných kompetencií SR do Bruselu, ktorý EÚ postupne pretvára na centralizovaný superštát, a aké kroky by proti tomu SNS podnikla ako parlamentná, prípadne vládna strana.

“Žiaľ, neexistuje jasný prehľad, aké kompetencie sme Bruselu odovzdali a čo ešte zostalo nám. Dnes zisťujeme, že azylovú politiku sme bruselským úradníkom neodovzdali, ale oni nám ju napriek tomu diktujú. Takže si najprv treba urobiť jasno, čo ešte ešte môžeme a čo už nie,” nazdáva sa Danko.

Po desiatich rokoch sme odrazu objavili právny inštitút, ktorý sa nazýva žaloba, doplnil. Verí, že žalobu nebudeme používať len pri kvótach, ale napríklad aj vtedy, keď nás bude únia legislatívou nútiť, aby sme zrovnoprávnili homosexuálne páry pri adopcii detí, alebo bude trápiť našich poľnohospodárov.

ŠTÁT AJ PO STRATE ČASTI SUVERENITY PODĽA DANKA NIE JE ÚPLNE BEZBRANNÝ, ČO NIČ NEZMÔŽE.

“Je to len otázka odvahy: aby naši politici to, čo rozprávajú doma, rozprávali aj v Bruseli, aby sa im hneď netriasli nohy a neboli len poklonkovačmi,” uzavrel šéf SNS.

1 komentár

Comments are closed.