Úvod Spoločnosť Anglický fanúšik: Médiá by sa mali hanbiť za protiruskú propagandu

Anglický fanúšik: Médiá by sa mali hanbiť za protiruskú propagandu

Moskva. (Foto: archív)

Anglickí fanúšikovia, ktorí prišli povzbudiť svoj futbalový tím na majstrovstvá sveta do Ruska, boli šokovaní z obrazu vytvoreného médiami hlavného prúdu v spolupráci s britskou vládou a z toho, aká odlišná je realita. Jeden z fanúšikov to pomenoval výstižne a skritizoval britské médiá za šírenie protiruskej propagandy.

Pred turnajom britské médiá upozorňovali na mnohé problémy, číhajúce na zahraničných fanúšikov na svetovom šampionáte v Rusku. Ľudí v Spojenom kráľovstve vyzývali, aby tam radšej nešli. Na rozdiel od týchto výstražných správ sa však Briti cítia v Rusku výborne.

Anglický fanúšik Matt Maybury sa po návrate zo šampionátu v Rusku na sociálnej sieti Twitter pustil do britských médií: „Vrátil som sa, po dvoch týždňoch v Rusku som nažive. Nenapadli ma krvilační lupiči, nezjedol ma medveď, neotrávili ma ani nezabili. Britské médiá by sa mali hanbiť za takú propagandu proti Rusom. Úplne pohodová krajina…“

V odpovedi na Twitteri britského fanúšika zneli komentáre ako „neverte médiám“ alebo „netreba si vymýšľať rozprávky o Rusoch“. Iní zase v súvislosti s tvrdením, že sa svetový pohár nemal Rusku povoliť, upozornili, že posledný šampionát sa odohral v Brazílii, kde je najvyšší počet vrážd na svete. Ďalší používateľ zas pripomenul, že majstrovstvá v roku 2026 sú plánované v USA, kde je tiež rekordne vysoký počet vrážd. Ďalší doplnil, že spoluorganizátorom bude aj Mexiko s veľkým počtom zbraní a vrážd.

Foto: archív