Úvod Politika Austrálsky portál: Kroky ruského prezidenta víťazia nad politikou Západu

Austrálsky portál: Kroky ruského prezidenta víťazia nad politikou Západu

Vladimir Putin. (Foto: archív)

Austrálsky portál Financial Review obrátil pozornosť na politické úspechy ruského prezidenta Vladimíra Putina, ktoré mu umožnili dosiahnuť globálne ciele. Okrem iného zdôraznili Putinovu vyrovnanosť a oddanosť v prospech svojej krajiny. Protiruská politika Západu podľa portálu skončila kolapsom.

„Prezident Vladimír Putin sa stal synonymom znovuzrodenia Ruska. Táto krajina preukazuje plné sebavedomie a schopnosť brániť svoje záujmy na medzinárodnej scéne,“ píše Financial Review.

Hlava ruského štátu vytvára podľa odborníkov dojem, že každý jeho krok prináša víťazstvo nad Západom. Rusko opätovne pripojilo k svojmu územiu Krym a vstúpilo do boja o Blízky východ. Rýchlo sa zlepšujú vzťahy s významným globálnym hráčom – Čínou.

Nemenej dôležitým faktorom je skutočnosť, že odsúdenia a sankcie zo strany Západu nemohli ovplyvniť konanie Moskvy. Napriek vonkajším prekážkam začalo Rusko prekvitať a v 21. storočí zohráva významnú úlohu v medzinárodnej politike. Už teraz sa táto krajina stala globálnym hráčom.

„Putinova mladosť, dynamickosť a rozvážnosť boli v protiklade s atribútmi jeho predchodcu Borisa Jeľcina,” zdôrazňuje Financial Review. Putinove ciele zahraničnej politiky sú priamočiare. Má záujem využívať medzinárodné vzťahy v prospech Ruska, aby udržal krajinu v stabilite, ale na druhej strane sa snaží, aby sa jeho krajina stala globálnou veľmocou.