Úvod Politika Babiš o utečencoch: Slováci na čele EÚ musia byť politicky nekorektní

Babiš o utečencoch: Slováci na čele EÚ musia byť politicky nekorektní

Foto: archív

Český vicepremiér a minister financií Andrej Babiš si myslí, že nadchádzajúce slovenské predsedníctvo v EÚ by malo byť „politicky nekorektné“ v otázke migrácie. Babiš to vyhlásil po príchode na stretnutie lídrov európskych liberálnych strán v Bruseli, ktoré predchádzalo samitu EÚ.
We are a professional cheap jerseys online store which is supplying you with the best NBA jerseys at cheap prices for all the seasons!

Babišove slová boli reakciou na novinársku otázku, ako v kontexte súčasných európskych debát o migrácii vníma postoj Slovenska, pripravujúceho sa na prevzatie predsedníctva v EÚ, a tiež úlohu novej slovenskej vlády pod taktovkou Roberta Fica.

„Očakávam, že Slováci budú politicky nekorektní. Pretože, samozrejme, západoeurópski politici musia byť politicky korektní, pretože bohužiaľ práve tie komunity, ktoré sa u nich neintegrovali, sú ich voliči,“ uviedol Babiš.

Podľa jeho slov ide hlavne o krajiny ako Francúzsko, Holandsko a Nemecko, kde sa utečenci neintegrovali do spoločnosti, no pozývajú do týchto krajín aj svoje rodiny.

„Vieme, že v Bruseli má byť v roku 2030 viac moslimov ako pôvodných obyvateľov. To, samozrejme, pre nás neprichádza do úvahy. Myslím si, že Slováci budú politicky nekorektní a povedia tú pravdu, ktorá pre tých európskych politikov, ktorí to majú na starosti, bude nepríjemná,“ povedal Babiš.