Úvod ZO ZAHRANIČIA Biden prišiel rokovať na samit G20 o klíme s kolónou 85 áut....

Biden prišiel rokovať na samit G20 o klíme s kolónou 85 áut. Zožal za to tvrdú kritiku

Joe Biden. (Foto: archív)

Užívatelia sociálnych sietí tvrdo skritizovali amerického prezidenta Joea Bidena po tom, čo prišiel na samit G20 do Ríma za sprievodu kolóny tvorenej 85 automobilmi. Väčšina komentujúcich sa zhodla, že to vyzerá, akoby kľúčová téma schôdzky veľkej dvadsiatky, ktorou je problém zmeny klímy, amerického prezidenta vôbec nezaujímala.

“Čo sa ešte môže pokaziť na samite o zmene klímy, keď prezident USA prišiel za sprievodu 85 áut?” opýtal sa jeden z užívateľov Twitteru. „Všetci, ktorí podporujete Bidena, nevidíte toto pokrytectvo? Pritiahol karavánu áut na samit venovaný globálnemu otepľovaniu!“ napísal druhý.

„Panebože, nedokázal som tie autá ani spočítať. Koľko ich vôbec bolo?“ poznamenal ďalší užívateľ. Biden sa stal aj terčom posmechu. Autor nasledujúceho komentára poradil šéfovi Bieleho domu, aby nabudúce prišiel na tanku, pretože je to ekologickejšie.

„Zato vodiči týchto áut isto nepoužívajú na pitie plastovú, ale papierovú slamku,“ ironizoval iný užívateľ. „Joe Biden prišiel na samit o klíme za sprievodu 85 áut, aby nás vyzval na to, aby sme sa ich zriekli a presadli na bicykel,“ zažartoval si na účet prezidenta USA užívateľ s prezývkou Jajub.

Príchod Bidena do Ríma na samit G20: