Úvod Spoločnosť Bilancia pádu kubánskeho lietadla: 110 mŕtvych

Bilancia pádu kubánskeho lietadla: 110 mŕtvych

Foto: archív

Pri piatkovej nehode lietadla, ktoré sa zrútilo po štarte z letiska v kubánskej metropole Havana, zahynulo 110 ľudí. Prežili len tri kubánske ženy, ktorých stav je kritický, informoval kubánsky minister dopravy Adel Yzquierdo Rodriguez.

Podľa neho bolo na palube stroja typu Boeing 737, ktorý prevádzkovali kubánske aerolínie Cubana de Aviación, 102 Kubáncov, traja turisti, dvaja cudzinci a šesť členov posádky z Mexika. Dodal, že medzi obeťami je päť detí. Podľa úradov jednu čiernu skrinku z lietadla už našli. Kubánska rada pre cirkvi uviedla, že medzi mŕtvymi je aj 20 kňazov z evanjelickej cirkvi.

Havarované lietadlo mala Cubana de Aviación prenajaté od mexickej spoločnosti Aerolíneas Deamojh. Mexické ministerstvo dopravy už predtým potvrdilo, že posádka lietadla – dvaja piloti, tri letušky a jeden technik – pochádzali z Mexika. Lietadlo sa zrútilo krátko po štarte z medzinárodného letiska v Havane z doposiaľ nezistených príčin. Smerovalo do mesta Holguín na východe Kuby. Dopadlo na maniokovú plantáž blízko vzletovej dráhy, pričom bolo ťažko poškodené a horelo.

Amatérske video bezprostredne po páde lietadla, snímané z budovy letiska: