Úvod Z DOMOVA Blaha: 9. 12. 2020 je oficiálny dátum vzniku diktatúry na Slovensku

Blaha: 9. 12. 2020 je oficiálny dátum vzniku diktatúry na Slovensku

Ľubošš Blaha. (Foto: TASR)

„Toto je najčernejší deň v novodobej slovenskej histórii. Vládny valec práve schválil veľkú reformu ústavy, ktorá odstránila všetky brzdy a protiváhy – ústavný súd je postavený mimo hru, Matovič si môže robiť, čo sa mu zachce.

Matovičovi ‘stláčači gombíkov’ budú môcť teraz schváliť čokoľvek – môžu vám zobrať ľudské práva, môžu si predĺžiť funkčné obdobie, môžu Matoviča vyhlásiť za celoživotného diktátora,” napísal vo svojom statuse na sociálnej sieti poslanec NR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha, komentujúc najnovšie dianie v parlamente.

“Zapamätajte si dátum 9. 12. 2020 – je to oficiálny dátum vzniku diktatúry na Slovensku. Vládna koalícia si zatiaľ len vytvorila legálny priestor na to, aby si totálne uzurpovala moc,“ pokračoval Blaha. Reagoval nielen na zmenu Ústavy SR a oklieštenie právomocí Ústavného súdu SR, ale i na schválenie štátneho rozpočtu s rekordným schodkom a schválenú deformácie justície.

“Budú vás špajchlovať, budú vás očkovať, schvália si akékoľvek znásilnenie, schvália si akýkoľvek teror. A Matovič sa bude všetkým rehliť do tváre – tak ako teraz v parlamente. Ako šialený Caligula – vyžíva sa v tom, že môže ubližovať ľuďom.

Parlament premenili na zoologickú záhradu, kde majú namiesto vzdelaných a inteligentných poslancov 95 pročkov, ktorí si odhlasujú aj zánik Slovenska a ešte si k tomu aj zatlieskajú.

Dnešok to potvrdil – schválili pre slovenskú ekonomiku takú šialenú sekeru, že už sa z dlhu nikdy nevyhrabeme. A ešte si k tomu aj zatlieskali, zaburácali, nech žije zadlženie našich detí! Zotročení už navždy – radujme sa, veseľme sa!” píše poslanec.

Blaha tiež kritizuje, že schvaľovanie štátneho rozpočtu sa kvôli premiérovi Matovičovi premenilo na frašku, keďže nesedel na svojom mieste počas hlasovania. Takúto neúctu k parlamentu podľa neho ešte nijaký predseda vlády neprejavil.

“Matovičova vláda preberala štát s verejným dlhom na 48 percent a predložila rozpočet, v ktorom plánuje jeho navýšenie cez 70 percent. Toto nie je ‘grécka cesta’. To už aj tí Gréci budú varovať pred ‘slovenskou cestou’. Toto je ekonomická samovražda,” varuje.

“Desí ma, s akou ľahkosťou likvidujú verejné financie aj demokraciu. Matovič urobil z parlamentu handru, jeho ministerka Kolíková pretláča ústavné zmeny ako v Tretej ríši v 30. rokoch, misionár Heger lusknutím prsta dvíha verejný dlh o ťažké miliardy eur – a do toho besný Pročko huláka nadávky po poslancoch opozície.

Najradšej by nás všetkých zavreli – neznesú oponentúru, neznesú iný názor. Oni sú Svedkovia Matovičovi a ústava je ich Strážna veža. Zvestujú nebeskú ‘pravdu’, Matovič počuje hlasy, jeho sekta ho slepo nasleduje – sú ako v nejakom tranze. Toto je rozklad štátu v priamom prenose.

Zabúdajú, že historicky platí, že ak parlamentu, ústavnému súdu a ďalším zabehnutým demokratickým inštitúciám zoberiete možnosť efektívnej kontroly a protiváhy voči väčšinovému valcu, tak si vždy odpor nájde cestu cez ulicu, revoltu a ľudové vzbury. Tak nás učí história,” myslí si Blaha.

Doplnil, že ak sa konflikt eliminuje v parlamente, bude v uliciach. A ten bude vraj vládu bolieť ďaleko viac. Matovič mal podľa neho šancu počas ťažkých čias zmierňovať situáciu na Slovensku, namiesto toho však odštartoval kroky vedúce k diktatúre, rozosial nenávisť a zničil život státisícom Slovákom.

“Ak si myslí, že dnešné hlasovanie je jeho víťazstvo, je to jeho najväčší omyl. Dnes je začiatok jeho konca. A bude to bolieť, pán premiér, bude to veľmi bolieť. Otvorili ste Pandorinu skrinku a ono vás to zmetie. Otázka nie je, či skončíte, ale – ako skončíte,” uzavrej svoj status poslanec Smeru.