Úvod Politika Blaha glosoval bilbord liberálov: “SaS vedie teplý rožok Riško, Kočnerov kamarát”

Blaha glosoval bilbord liberálov: “SaS vedie teplý rožok Riško, Kočnerov kamarát”

Foto: Pavel Kapusta

Poslanec NR SR za Smer-SD Ľuboš Blaha a predseda parlamentného výboru pre európske záležitosti je známy aj ako internetový glosátor politického diania na Slovensku. Svoj zmysel pre sarkazmus a ostrú politickú satiru opäť dokázal ďalším zo série videí na sociálnej sieti, ktoré si doteraz pozrelo takmer 90-tisíc divákov.

Na mušku si zobral nový bilbord opozičnej liberálnej strany Sloboda a Solidarita (SaS) so starostlivo vyretušovanými tvárami jej popredných predstaviteľov a nápisom “Alternatíva existuje”. Všetci zobrazení prejavujú záujem o vysoké funkcie v exekutíve, ak sa strana dostane do vlády.

“Najskôr som si myslel, že na Slovensko prišiel nový cirkus, ale nie – to len Sulíkovci spustili bilbordovú kampaň, že sú alternatíva. Tak si tú ich ‘alternatívu’ teda rozoberme, hlavu za hlavou – odľahčene a s úsmevom. Od maturantky Lucky až po tajtrlíka z Kauflandu… Prosím pekne – Sloboda a Solidarita,” hovorí na úvod videa Blaha, držiac v ruke zmenšenú kópiu bilbordu.

Ako prvej venoval Blaha satirický osteň podpredsedníčke Národnej rady SR Lucii Ďuriš Nicholsonovej, “u ktorej je podozrenie, že nemá ani maturitu, no chcela by robiť ministerku práce, sociálnych vecí a rodiny. Obviňuje polovicu Slovenska z toho, že je prepojená na mafiu, no je hysterická a nevzdelaná.”

Vzápätí svoje dostala aj kontroverzná poslankyňa Janka Cigániková, podľa Blahu známa prívlastkom “červené nohavičky” – stiahnutou časťou spodnej bielizne sa totiž prezentovala počas kampane pred parlamentnými voľbami. “Pani Cigániková nazvala polovicu Slovenska – pracujúcich ľudí – ťuťmákmi. A ona by chcela robiť ministerku zdravotníctva,” pripomenul jej najznámejší výrok.

Predvolebné letáky Janky Cigánikovej. (Reprodukcia: archív)

Blaha nenechal suchú nitku ani na poslancovi Jozefovi Rajtárovi, ktorého preslávil jeho asistent Filip Rybanič ilegálnym prezeraním si bankových účtov ministrov Kaliňáka a Počiatka. Upozornil, že Rajtár používa zvláštny titul Dip Mgmt. “Urobil si ho niekde na internete a predstiera, že má vysokoškolský diplom. Prepáčte, ale ak by sa tento pán stál náhodou napríklad ministrom vnútra, tak verte tomu, že jeho asistent bude lustrovať bankové účty každého občana na Slovensku,” povedal.

“Potom tu máme tajtrlíka z Kauflandu – pán Galko”. Poslanec Ľubomír Galko podľa Blahu ako minister obrany bol schopný odpočúvať nielen svoju sekretárku, ale ešte aj okoloidúcich kamionistov. “Tento pán si chce opäť dokázať, že je chlap, a preto chce byť ministrom obrany. Pán Galko, nie ste chlap,” odkázal mu šéf eurovýboru.

Ďalej sa Blaha venoval exministrovi školstva Eugenovi Jurzycovi, ktorý je podľa neho taký nudný, že keď sa naňho pozrie, už sa mu chce zívať. Rovnako naňho pôsobí aj poslankyňa Jana Kiššová – “nudné a sterilné,” hodnotí bez servítky Blaha. “A máme tu ešte kaderníka, ktorý chce byť ministrom školstva – napokon aj učitelia potrebujú občas ostrihať”. Tieto slová patrili Branislavovi Gröhlingovi.

“A celé ‘stádečko’ SaS vedie teplý rožok Riško, známy ako Kočnerov kamarát a sociopat, ktorý celú sociálnu realitu vníma cez Excel a chcel by zrušiť vlaky zadarmo a obedy zadarmo,” neodpustil si štipľavé slová na adresu šéfa SaS Richarda Sulíka. “Ten, kto SaS považuje za alternatívu pre Slovensko, sa musel načisto zblázniť,” zakončil svoje satirické video Ľuboš Blaha.

Ľuboš Blaha glosuje nový bilbord SaS: