Úvod Z DOMOVA Blaha: Nebyť vraždy Kuciaka, Čaputová by dnes nesedela v Prezidentskom paláci

Blaha: Nebyť vraždy Kuciaka, Čaputová by dnes nesedela v Prezidentskom paláci

Foto: www.prezident.sk

Poslanec Smeru-SD Ľuboš Blaha v jednom zo svojich novších príspevkoch na sociálnej sieti venoval kauze Kočnerových esemesiek, únikom informácií zo spisu Kuciakovej vraždy a súvisiacou neoliberálnou propagandou. Podľa poslanca ide o to, aby sa pred parlamentnými voľbami vytvorillo spojenie vražda = Kočner = Smer-SD, utvrdiť v tom verejnosť a motivovať ju k voľbe liberálnych strán.

“Základná otázka okolo celej kauzy Kuciaka je jediná – komu jeho vražda vyhovovala? Vraždou Kuciaka najviac získala liberálna mafia. Kuciakova vražda vyhovovala tým, čo chcú odstrániť Smer a prevziať moc. A teda liberálnej mafii. Všetko ostatné je vata,” napísal vo svojom statuse Blaha.

“Útoky na Smer sú bezpredmetné. Nič neublížilo tejto vláde väčšmi ako to, že zomrel Kuciak. Toto nie je o Ficovi, Kaliňákovi, Dankovi ani Bugárovi. To vidí každý. Naopak – politicky na tom neuveriteľne ryžujú liberáli. Veľa ľudí verí, že práve títo stáli za jeho vraždou. A že Kočner bol iba nástroj. A že Kuciak bol takisto iba nástroj. Na to, aby prevzali moc.

Neexistujú o tom dôkazy, ale ľudia sa ma na to pýtajú prakticky denne. A tí, ktorí tu mesiace živili konšpirácie o talianskej mafii a Smere môžu asi ťažko vyčítať ľuďom, že sa logicky pýtajú, kto na vražde Kuciaka najviac profitoval,” pokračoval Blaha. Ako dodal, nebyť vraždy Kuciaka, ani prezidentka Zuzana Čaputová by dnes nesedela Prezidentskom paláci.

Podľa neho sa na vražde novinára proživuje predovšetkým politický tandem Progresívne Slovensko/Spolu. Vyrástli na nej a vďaka vražde sa zmocnili Prezidentského paláca. “Čaputová v jeden deň v Ascone povie, že by to chcelo menej marketingu a potom na druhý deň si robí marketing aj z vraždy a komentuje uniknuté informácie z vyšetrovania.

To isté Beblavý a ďalší. Je to náhoda? Oni sú všetci tam, kde sú, vďaka tomu, že Kuciak zomrel. Bez neho by neboli ničím. Matovič to vyjadril najpresnejšie . Kuciakovou vraždou dosiahli míľnik,” myslí si Ľuboš Blaha.