Úvod Z DOMOVA Blaha podáva trestné oznámenia na premiéra, ministra obrany a Krúpu za výroky...

Blaha podáva trestné oznámenia na premiéra, ministra obrany a Krúpu za výroky na adresu demonštrantov

Foto: TASR

Opozičný poslanec Národnej rady SR Ľuboš Blaha podáva trestné oznámenia na ministra obrany Jaroslava Naďa, premiéra Igora Matoviča a poslanca Národnej rady SR Juraja Krúpu. Informoval o tom na sociálnej sieti.

Podľa neho spáchali trestný čin hanobenia rasy, národa a presvedčenia. Dôvodom sú ich výroky o účastníkoch a organizátoroch demonštrácie zo 17. novembra, keď sa v Bratislave zišlo asi 15.000 ľudí z celého Slovenska a protestovalo proti vláde premiéra Igora Matoviča a jej “protipandemickým” opatreniam.

Naďa kritizuje Blaha za to, že demonštrantov nazval opicami, bitkármi, extrémistami a psychopatmi. „Minister Naď týmto zhanobil za svoje presvedčenie desaťtisíce slušných a poctivých ľudí, príslušníkov slovenského národa, ktorí sa zúčastnili demonštrácie proti vláde,“ uviedol Blaha. Hovorí o paušálnom znevažovaní Slovákov, ktorí majú kritický postoj voči vláde, a dehumanizácii ľudských bytostí.

Premiér podľa poslanca taktiež zhanobil za presvedčenie desaťtisíce ľudí, keď povedal, že protesty v Bratislave robili „mafia a fašisti“. „Osobitne urazil predstaviteľov aktivistov a sympatizantov opozičných politických strán,“ vyhlásil s tým, že žiada „exemplárny trest“.

Blaha má výhrady tiež voči tomu, že Krúpa v televíznej diskusii označil protestujúcich za „lúzu“. Je to podľa neho v príkrom rozpore nielen s dobrými mravmi, elementárnou politickou kultúrou, ale aj trestným zákonom.