Úvod Politika Blaha: Život Čaputovej je jeden veľký fejk

Blaha: Život Čaputovej je jeden veľký fejk

Foto: archív

NR SR Ľuboša Blahu vyzývali jeho čitatelia, aby sa pozrel na diplomovú prácu Zuzany Čaputovej tak, ako to už urobil v prípade novinárky Denníka N Moniky Tódovej. Blaha však zistil, že Čaputová dostala titul bez toho, aby vôbec nejakú diplomovú prácu napísala.

Keďže sa vo Wikipédii dočítal, že favoritka prezidentských volieb je autorkou viacerých vedeckých publikácii, začal sa o jej tvorbu zaujímať. Poslanec zistil, že ide o brožúrky veľkosti A4 s rozsahom asi 30 strán banálneho textu, čo “niekto napísal len preto, aby dostal peniaze od Nadácie otvorenej spoločnosti, ktorá to platila”.

Blaha si myslí, že v porovnaní s Čaputovej brožúrkami je aj diplomová práca Moniky Tódovej vedeckým veľdielom. “Takýmto spôsobom sa na Slovensku financujú liberálne mimovládky. Predstiera sa robota, predstierajú sa knižky, ale nakoniec sú z toho iba takéto zlátaniny,” konštatoval vo svojom videu na sociálnej sieti.

“Toto je Zuzana Čaputová. Hovoria o nej, že získala zelenú nobelovku a my zistíme, že je to len financovanie zo strany amerických mimovládok. Hovorí sa, že je autorkou viacerých publikácii a my zistíme, že v skutočnosti je to len spôsob, ako ju financuje Nadácia otvorenej spoločnosti. Toto je Zuzana Čaputová: keď strhnete pozlátko, nájdete Sorosa,” povedal.

“Život Zuzany Čaputovej je jeden veľký fejk. Ona nepíše knižky, ona nie je ekologickou aktivistkou. To všetko je len spôsob, aby zakrývala to, že je financovaná americkými mimovládkami. A týmto mimovládkam by slúžila aj v prípade, že by sa nedajbože stala prezidentkou Slovenskej republiky,” upozornil na záver Ľuboš Blaha.

Ľuboš Blaha zverejnil „odborné publikácie“ Zuzany Čaputovej: