Úvod Spoločnosť Bora rokuje so Saganom o novej zmluve, nejde len o peniaze

Bora rokuje so Saganom o novej zmluve, nejde len o peniaze

Foto: archív

Nemecký cyklistický tím Bora-Hansgrohe si chce bezpodmienečne udržať svojho hviezdneho lídra Petra Sagana a preto so slovenským cyklistom odštartoval rokovania o novom kontrakte. Ten súčasný vyprší dvadsaťosemročnému Saganovi koncom budúceho roka. „My a naši sponzori si ho chceme prirodzene udržať. Už sa dejú rozhovory, no zatiaľ bez termínu, stále máme čas,“ povedal agentúre DPA šéf tímu Ralph Denk.

Sagan je jeden z najlepšie platených cyklistov sveta, no Denk zdôraznil, že pri rokovaniach o novom kontrakte nejde len o peniaze: „Nejde v prvom rade o financie, nie pri Petrovi.“ Denk si myslí, že Sagan by mohol pridať aj štvrtý titul na blížiacich sa majstrovstvách sveta v Innsbrucku, no uvedomuje si, že to nebude mať ľahké.

„Pri ňom je možné všetko, no na tej horskej trati bude mať so svojou váhou takmer 80 kg nevýhodu voči konkurentom,“ do­dal. Trojnásobný majster sveta a šesťnásobný víťaz zeleného dresu na Tour de France prišiel do nemeckej stajne v roku 2017, predtým pôsobil dva roky v Tinkoffe a päť sezón v Cannondale. Na začiatku kariéry obliekal dres Dukly Trenčín – Merida.