Úvod Z DOMOVA Boris Kollár kľačiacim futbalistom: Choďte si pokľaknúť na Slavín alebo Duklu

Boris Kollár kľačiacim futbalistom: Choďte si pokľaknúť na Slavín alebo Duklu

Boris Kollár. (Foto: TASR)

Predseda Národnej rady SR Boris Kollár zareagoval na sociálnej sieti na udalosť, ktorá pred pár dňami rozvírila hladinu verejnej mienky na Slovensku: pokľaknutie slovenských futbalových reprezentantov pred úvodným výkopom v zápase proti Írsku ako vyjadrenie podpory americkému hnutiu Black Lives Matter.

“Priatelia, prišlo mi toto meme a nedá mi sa k tomu nevyjadriť,” začal svoj status šéf parlamentu pod fotomontážou s kľačiacim hráčom Marekom Hamšíkom a pamätníkom na bratislavskom Slavíne s textom: “Tu máš dôvod pokľaknúť, ty de.il”, ktorá aktuálne koluje na internete.

“Neviem, prečo mali futbalisti potrebu si uctiť túto organizáciu, ktorá stojí za rasovými nepokojmi a vyrabovanými obchodmi v USA, keď len nedávno sa dištancovali od ľudí, ktorí vyvesili na štadióne transparent s textom White Lives Matter,” pokračuje Kollár.

“Ak sa už teda chcú pliesť futbalisti do politiky, podobné gesto mohli urobiť, keď zabili nášho občana v Belgicku, vtedy by to dávalo nejaký zmysel. Keď majú takú silnú potrebu si pred niekym pokľaknúť, nech idú na Slavín alebo na Duklu, tam sú pochovaní tí, ktorí za to stoja,” uzavrel svoj príspevok šéf slovenského parlamentu.

Reprodukcia: internet