Úvod Z DOMOVA Bratislavské letisko v auguste vybavilo o 85 percent menej cestujúcich ako vlani

Bratislavské letisko v auguste vybavilo o 85 percent menej cestujúcich ako vlani

Foto: archív

Rapídne zníženie počtu prepravených cestujúcich pre pandémiu koronavírusu zaznamenalo aj bratislavské Letisko Milana Rastislava Štefánika. V auguste vybavilo celkovo 48 311 cestujúcich, čo v porovnaní s vlaňajším augustom predstavuje pokles cestujúcich až o 85 percent, respektíve o 280-tisíc cestujúcich.

Po tohtoročnom januári a februári bol august aj tak tretím najsilnejším mesiacom roka z hľadiska počtu cestujúcich. Pre porovnanie, v júli vybavilo bratislavské letisko len 16.604 cestujúcich.

„Vlani sme po skončení letných prázdnin evidovali vyše 1,25 milióna cestujúcich. Tento rok ich bolo len 358-tisíc,“ citovala agentúra SITA generálneho riaditeľa Letiska M. R. Štefánika Jozefa Pojedinca.

Tento rok v auguste zaznamenalo bratislavské letisko 1788 letov, čo je o 46 percent menej ako v auguste 2019. Najviac cestujúcich využilo linky do Londýna a Dublinu. Na treťom mieste bol Rhodos ako jedna z mála realizovaných charterových destinácií.

Charterová doprava dosiahla tento rok na bratislavskom letisku len deväť percent minuloročného objemu. Najviac cestujúcich prepravili v auguste spoločnosti Ryanair, Wizz Air a AirExplore.