Úvod Z DOMOVA Bude nabudúce prezidentka pózovať v plavkách?

Bude nabudúce prezidentka pózovať v plavkách?

Foto: archív

Keď na post prezidenta Slovenskej republiky nastúpila Zuzana Čaputová, mnoho občanov predpokladalo, že sa v úrade nebude správať neutrálne. Väčšine z nich však nenapadlo, že by v zneuctení prezidentskej funkcie mohla predbehnúť Andreja Kisku.

Ten sa okrem iného vyznamenal tým, že v Prezidentskom paláci “prijal” kozu a počas jedného prejavu k občanom sedel „nonšalantne“ na stole. Od uhladenej právničky Čaputovej sa očakávalo, že sa takýmto eskapádam vyhne. Žiaľ, nestalo sa tak.

Už sme zvykli, že sa pani prezidentka rada predvádza pred objektívmi kamier a fotoaparátov. To by samo o sebe nebolo zlé, pretože vkusne oblečená a upravená žena môže dobre plniť svoju reprezentačnú úlohu.

Najnovšie však na sociálnych sieťach kolujú snímky, počas fotenia ktorých Zuzana Čaputová zjavne pozabudla, že má byť dôstojnou reprezentantkou svojho štátu. Fotografie vznikli v reprezentačných priestoroch Prezidentského paláca, kde sa sediac na zemi v rifliach a košeli ležérne opiera o stoličku.

Ktovie, čo v tom čase robili jej protokolisti, aj keď, popravde, na uvedomenie si takého vážneho prešľapu proti etikete netreba ani znalosti protokolu. To, že pre úradujúcu hlavu štátu je vrcholne nevhodné fotiť sa v pózach, znevažujúcich post, ktorý zastáva, chápe azda každý občan – okrem samotnej prezidentky. Ktovie, možno nás nabudúce prekvapí pózovaním v plavkách…

Foto: archív