Úvod ZO ZAHRANIČIA Bulharská novinárka: Západ smúti za Floydom, sám však vykorisťuje otrokov z východnej...

Bulharská novinárka: Západ smúti za Floydom, sám však vykorisťuje otrokov z východnej Európy

Foto: archív

Východoeurópania sú otrokmi západnej Európy. Tento fakt však nevyvoláva nijaký súcit a mediálny humbug, akého sme svedkami dnes v uliciach USA a západnej Európy. Napísala to komentátorka Velislava Dyreva v bulharských novinách Duma.

„Bulhari a Rumuni sú u nás čiernymi otrokmi, píšu nemecké médiá. Nikto si však pred nimi nekľaká na kolená. V západnej Európe existuje otvorená diskriminácia a vykorisťovanie Východoeurópanov,“ myslí si autorka článku.

Dianie okolo usmrteného Georgea Floyda v USA a v ďalších krajinách Západu označila za falošné pokánie. „Západná Európa padla na kolená pred zabitým Floydom, zversky však vykorisťuje svojich otrokov z východnej časti starého kontinentu.

Globálny kapitál, to je Deep State, ktorý ničí všetko, čo mu stojí v ceste. Potrebuje územia, hlúpe obyvateľstvo, bytosti bez minulosti a pamäti, ktoré im môžu bezmedzne slúžiť. Deep State vydrancoval krajiny východnej Európy, olúpil ich a zdecimoval ich územie,” píše Dyreva.

Nemecké noviny Die Welt predtým publikovali článok, v ktorom jeho autor vyzval spoluobčanov, aby nezabúdali na problémy, ktoré existujú u nich doma. „V našej krajine sa Nemci niekedy stavajú do pozície, že nemajú nič proti čiernym.

Zabúdajú však, že našimi čiernymi sú Turci, Arabi, Rumuni a Bulhari. Ten, kto tomu neverí, nech sa opýta niekoho z týchto ľudí, čo musia počúvať na svoju adresu, keď pre seba hľadajú bývanie či prenájom,“ píše sa v článku Die Welt.