Úvod Politika Čaputová je priam zväzácky oddaná hodnotám liberalizmu a NATO

Čaputová je priam zväzácky oddaná hodnotám liberalizmu a NATO

Zuzana Čaputová. (Reprofoto: Pavel Kapusta)

Priznám sa, že už začínam mať žalúdočnú neurózu pred každou ohlásenou zahraničnou cestou našej pani prezidentky. Doteraz hlava nášho štátu absolvovala štyri zahraničné cesty, ktoré majú jasnú výpovednú hodnotu. Ani na jednej z nich nezabudla deklarovať priam zväzácku oddanosť hodnotám liberálnej demokracie a NATO.

A rovnako si nenechala ujsť príležitosť kopnúť si do Ruska. Natíska sa myšlienka: Koho v zahraničí zastupuje pani prezidentka, Slovensko, či NATO? Mne jej rétorika pripomína viac generálneho tajomníka NATO.

Ak by naozaj chcela byť prezidentkou všetkých občanov Slovenska, ako to tak často pred voľbami deklarovala, mala by pri svojich vyjadreniach brať do úvahy fakt, že drvivá väčšina Slovákov (okolo 80 percent) si želá mať dobré vzťahy s Ruskom. V jej prípade však platí: voľby sa skončili, na sľuby zabudnite. Teraz sa ukazuje pravá tvár hlavy nášho štátu. A nie je to nijaká holubica mieru, ale malý, pechoriaci sa vrabčiak NATO.

Ako sa vyjadrila počas oficiálnej návštevy v Poľsku, Rusko vraj nerešpektuje nejaké pravidlá. Aké a kto ich stvoril? USA? Západná Európa? A o čom sú tieto pravidlá?  O tom že napríklad NATO môže bez súhlasu Bezpečnostnej rady OSN bombardovať ľubovoľnú krajinu len na základe vymyslených dôvodov a klamstiev?

Vážená pani prezidentka, mali by ste vedieť, koho vojenskými základňami je prešpikovaná celá Európa a väčšina sveta. Rusko to určite nie je. Je to NATO.  Odkiaľ kam smerujú vojenské konvoje? Idú zo západu na východ. Nie naopak, pani prezidentka.

Podľa Čaputovej sa treba zomknúť pod krídlami NATO pre „aktuálne vzťahom s Ruskom.“ Toto vyjadrenie považujem za vrchol cynizmu. Krajiny NATO intenzívne provokujú Rusko presunmi vojenskej techniky a manévrami pri ruských hraniciach a potom jeho oddaná fanúšička v podobe našej prezidentky straší ruskou hrozbou a záchranu vidí v NATO.

Zabudla však dodať, že NATO je agresor a jeho “krídla” nás neochránia. Naopak, pre ochranu tzv. západných demokracií z nás vytvárajú nárazníkovú zónu pre prípad konfliktu s Ruskom. A ako vidno aj z vyjadrení pani prezidentky a ostatných politikov šíriacich stále intenzívnejšie nenávistné posolstvá proti Rusku, žiaľ, tento konflikt nie je až taký nereálny…

Exposlankyňa NR SR a predsedníčka strany Národ a spravodlivosť Anna Belousovová. (Foto: Kristián Majzlan)