Úvod Politika Čaputová má ochranku, vraj kvôli poslancovi Blahovi

Čaputová má ochranku, vraj kvôli poslancovi Blahovi

Foto: archív

Kandidátka na prezidentku Zuzana Čaputová hovorí, že po množstve nenávistných prejavov musela pristúpiť k zabezpečeniu profesionálnej ochranky. „Po zverejnení posledných prieskumov sa od niektorých politikov, konšpiračných webov a protikandidátov spustila vlna útokov,“ uviedla podpredsedníčka Progresívneho Slovenska vo svojom verejnom stanovisku.

​Nenávistné správy vyhodnotila Čaputová a jej tím ako potenciálnu hrozbu. „Na sociálnej sieti som si dokonca prečítala výzvu od politika burcujúceho k zintenzívneniu útokov na mňa, pretože som vraj hrozbou pre Slovensko,“ poukázala kandidátka na status poslanca Národnej rady za Smer-SD Ľuboša Blahu. „Každý, kto nechce, aby bola hlavou štátu liberálna fanatička, by mal prestať so vzájomnými útokmi a zamerať sa na ňu,“ vyjadril sa Blaha na sociálnej sieti.

Čaputová považuje „šírenie strachu a vyzývanie na útoky za prejav strachu zo slušných ľudí, ktorí sa spájajú pre nespravodlivosť.“  Kandidátka vyzýva svojich priaznivcov, aby zachovali pokoj a nenechali sa vtiahnuť do konfliktov. „Tak ako v živote, ani na sociálnych sieťach hádky a osočovanie nepomôžu,“ dodala.