Úvod ZO ZAHRANIČIA Česká poslankyňa prirovnala moslimov k invazívnym rastlinám a zvieratám

Česká poslankyňa prirovnala moslimov k invazívnym rastlinám a zvieratám

Karla Maříková. (Foto: archív)

Česká polícia vyšetruje poslankyňu za SPD z Karlovarského kraja Karlu Maříkovú pre jej výroky o migrantoch. Politička v januári na svojom profile na sociálnej sieti prirovnala migrantov k invazívnym druhom rastlín a zvierat, ktorým by mal byť zakázaný vstup do Európskej únie.

„Je zakázané dovážať invazívne nepôvodné druhy rastlín a zvierat na územie EÚ. Ani moslimskí migranti nie sú pôvodní obyvatelia Európy a rovnako ako invazívne druhy znamenajú nečakané šírenie a postupné vytlačenie pôvodných obyvateľov Európy. Preto by mali mať tiež zákaz vstupu na územie EÚ,“ napísala Maříková.

Polícia ju vyšetruje pre podozrenie z prečinu podnecovania k nenávisti proti skupine osôb alebo k obmedzovaniu ich práv a slobôd. Informácia o vyšetrovaní poslankyne sa objavila v správe českého ministerstva vnútra o extrémizme.

Zdravotná sestra Maříková bola zvolená do Snemovne za Stranu priamej demokracie Tomia Okamuru v októbri 2017. Zároveň je členkou krajského zastupiteľstva. K správe ministerstva vnútra na sociálnej sieti napísala: „Nenávisť šíri minister vnútra Jan Hamáček, pretože ľuďom obmedzuje slobodu slova, sociálne siete ich blokujú a polícia ich stíha za názor, a to nie je v súlade s ústavou.“