Úvod ZO ZAHRANIČIA Český poslanec Volný napísal, že covid je biologická zbraň. Facebook mu zmazal...

Český poslanec Volný napísal, že covid je biologická zbraň. Facebook mu zmazal profil

Lubomír Volný. (Foto: archív)

Nezávislému poslancovi českého parlamentu Lubomírovi Volnému výrazne obmedzili komunikáciu so svojimi priaznivcami. Správcovia sociálnej siete Facebook totiž zmazali jeho profil. Nezávislému poslancovi tak zostáva Twitter alebo facebookový profil jeho hnutia. Pokúsil sa založiť si nový profil, ale neúspešne.

Volný vďaka sociálnym sieťam, predovšetkým jeho profilu na Facebooku, okolo ​​seba v posledných mesiacoch sústredil veľkú časť odporcov vládnych nariadení a očkovania proti covidu. Redakcia iDNES.cz poslanca kontaktovala, ​​či pozná dôvod zrušenia profiu.

Volný odpovedal, že mu Facebook cenzuruje informácie o nebezpečenstve vakcín. Odmieta, že by to bolo z dôvodu šírenia dezinformácií. Opakovane sa vraj snažil založiť novú stránku, Facebook to však nepovolil. Politik sa proti zásahu správcov sociálnych sietí ohradil na Twitteri.

Volný cez sociálne siete nedávno vzbudil rozruch príspevkom, v ktorom uvádzal, že má informáciu o tom, že lietadlo spoločnosti DHL, krúžiace nad Brnom, malo roznášať britskú mutáciu koronavírusu.

„Lietadlo spoločnosti DHL údajne štyrikrát elipsovito krúžilo nad Brnom. To, že je covid umelo vytvorenou biologickou zbraňou, to už vieme od nositeľa Nobelovej ceny za izoláciu vírusu HIV Luca Montagniera a od nositeľky ceny Českej Mensy Soni Pekovej,” napísal Volný v stause na Facebooku.

Proti tejto informácii sa ohradila spoločnosť DHL. Riadenie letovej prevádzky ČR uviedlo, že spomenuté lietadlo krúžilo z dôvodu hmly a nakoniec pristátie v Brne zrušilo. Nedávno tiež uverejnil na sociálnej sieti tvrdenie, že “covidová kríza je naplánovaná a riadená tak, aby nikdy neskončila.”

Reprodukcia: internet