Úvod Zaujímavé Cesnak je zázrak nielen v kuchyni, lieči mnohé zdravotné neduhy

Cesnak je zázrak nielen v kuchyni, lieči mnohé zdravotné neduhy

Foto: archív

Okrem toho, že je cesnak jednou z najzákladnejších a najchutnejších prísad do jedál, je tiež veľmi prospešný pre naše zdravie. A to nielen tým, že ho budeme konzumovať, ale má významné liečivé účinky aj pri rôznych kožných a iných zdravotných problémoch. Prečítajte si, ako ho môžeme využiť.

1. Akné – Jednou z výhod cesnaku sú určite jeho blahodarné účinky na krásu. Cesnaková šťava totiž dokáže liečiť akné. Stačí rozdrviť dva strúčiky cesnaku a dať na zapálené oblasti. Výsledok bude viditeľný počas niekoľkých minút.

2. Herpes – Táto vírusová infekcia je veľmi nepríjemná, ale liečiteľná. Ak si dáte strúčik cesnaku a budete ho držať priamo na bolestivej oblasti desať minút, onedlho by ste sa ho mali zbaviť. Pre lepší účinok postup opakujte aj päťkrát počas dňa.

3. Zápal ucha – Cesnak pomáha pri liečbe zápalu ucha a recept je rýchly a jednoduchý. Do lyžice s horúcim olivovým olejom pridajte drvený strúčik cesnaku a nechajte stáť po dobu jednej hodiny. Potom dajte pár kvapiek do ucha a opakujte postup dvakrát počas dňa.

4. Trieska – Malý kus dreva, ktorý sa nám dostane pod kožu, je niekedy ťažké vybrať. Ale s pomocou cesnaku umiestneného na bolestivé miesto a previazaného s bandážou, trieska ľahko vypláva na povrch.

5. Vypadávanie vlasov – Cesnak je známy pre jeho efektívne obnovovanie vlákien, takže ak vám vypadávajú vlasy, votrite si do nich cesnakové maslo alebo čistý cesnak niekoľkokrát denne a nechajte pôsobiť najmenej desať minút.

6. Kašeľ – Cesnak pôsobí ako antibiotikum, takže tiež pomáha v boji proti kašľu. Dva strúčiky jemne nasekaného cesnaku nechajte stáť niekoľko minút v 1 deci vody a vypite.

7. Starostlivosť o pleť – Alicín je zložka cesnaku, ktorá robí pokožku jemnou a hebkou. Pridajte trochu prelisovaného cesnaku do svojej tvárovej masky, nechajte účinkovať niekoľko minút a opláchnite vlažnou vodou. Čistá pleť a svieži vzhľad bude výsledkom tohto jednoduchého postupu.