Úvod Nezaradené Chata Baba Yaga ponúka netradičnú dovolenku v goralskom štýle

Chata Baba Yaga ponúka netradičnú dovolenku v goralskom štýle

Foto: archív

Hoci to nie je perníková chalúpka ani Eastwick, pokojne to môže byť nová dovolenková destinácia všetkých čarodejníc z okolia. V chate Baba Yaga na hrebeni Spišskej Magury zažijete netradičnú dovolenku, počas ktorej urobíte krok do čarovnej minulosti.

Chata sa nachádza v stredisku Strachan SKI Centrum v Belianskych Tatrách vo výške 1 140 metrov nad morom a na turistov tu čaká návrat k prírode a tradíciám. Môžu spať v stodole, raňajkovať po domácky, dopriať si gurmánsku večeru a užívať si mágiu skrytú v prekrásnom prostredí.

Foto: archív
Foto: archív

Počas letného pobytu v goralskom štýle sa spí na sene. Ubytovanie je rozdelené na šesť chlievikov (pre dve osoby) a jeden kurín (2–3 osoby), jednotlivé bunky sú vystlané senom a oddelené. Pre hostí je prístupná spoločná sprcha a WC, náročnejší klienti majú k dispozícii aj lôžkoviny.

Chata je zasadená do nádhernej prírody s prekrásnymi panorámami. Belianske alebo Vysoké Tatry i Pieniny ponúkajú množstvo príležitostí na turistiku. Navštíviť možno Niedzicu, Červený kláštor či wellness v penzióne Strachan.

Foto: archív
Foto: archív

Na výlety sa však možno vybrať aj do širšieho okolia. Moderný SPA komplex Terma Bania na poľskej strane Tatier vyrástol priamo nad výverom geotermálnej vody. V chladnejšom počasí ponúkajú horúce pramene ideálny liek na dobrú náladu aj menšie nachladnutie.

Na južnom a severnom svahu Spišskej Magury s nádhernou panorámou Belianskych Tatier sa rozprestiera rodinné lyžiarske stredisko Ski Bachledova. V zime ponúka výbornú lyžovačku v troch navzájom prepojených dolinách s celosezónnym snehom, v lete zase päť downhillových tratí rôznej náročnosti.

Foto: archív
Foto: archív