Úvod Tipy & rady Chladničku čistite minimálne raz za mesiac

Chladničku čistite minimálne raz za mesiac

Foto: archív

Moderné chladničky sú vybavené systémom automatického odmrazovania. To však neznamená, že sa o ne netreba starať. Minimálne raz za mesiac ju treba riadne vyčistiť, pretože vlhké prostredie predstavuje ideálne prostredie pre nebezpečné baktérie.

Pravidelne kontrolujte jej obsah aj čas expirácie potravín. Ak sa na ich zvyškoch či na zelenine usadila pleseň alebo hniloba, vyhoďte ich.

Pred čistením chladničku vypnite. Vyberte z nej všetok obsah aj poličky, mriežky, boxy na zeleninu a ovocie. Odstráňte z nich zvyšky jedla a tekutín a umyte ich v teplej vode s trochou saponátu. Pretrite ňou aj vnútro chladničky a utrite dosucha.

Ak chladnička napáchla, vyčistite ju dvoma polievkovými lyžicami sódy rozpustenými v decilitri teplej vody. Zápach pohltí aj roztok z jedného pohára octu a pol pohára vody. Chladničku potom nezabudnite pretrieť špongiou namočenou v teplej vode.

Pravidelne čistite aj vonkajšiu časť prístroja a tesnenie dverí. Jej zadnú stranu zbavte prachu kefou alebo vysávačom. Naspäť do chladničky ukladajte len očistené nádoby, misky a fľaše. Proti zápachom možno do nej umiestniť niekoľko plátkov nakrájaného citrónu alebo otvorenú dózu so sódou.