Úvod Politika Chmelár: Londýn a ďalšie útoky sú odveta za zločiny Západu

Chmelár: Londýn a ďalšie útoky sú odveta za zločiny Západu

Foto: archív

Politológ Eduard Chmelár sa na sociálnej sieti vyjadril k poslednému teroristickému útoku v Londýne, pri ktorom zahynulo sedem ľudí. Poukazuje na pokrytectvo Západu, keď na jednej strane narieka nad obeťami teroristického útoku v Londýne, na druhej strane “ani slzu nevyroní” za vyše osem stoviek obetí útokov USA a ich spojencov na Blízkom východe.

“Zaznamenali ste, že v piatok zmasakrovala koalícia vedená Spojenými štátmi v sýrskom Rakká 43 “bezmenných” civilistov?“ opýtal sa Chmelár na sociálnej sieti. A dodal: „Za celý uplynulý mesiac ich zahynulo pri náletoch západných spojencov v oblasti irackého Mósulu vyše 800 a vás paralyzuje sedem mŕtvych v Londýne a nariekate, čo sa to stalo so svetom?”

Vysokoškolský učiteľ a politológ preto poukazuje na západné pokrytectvo: “Ak si nezačneme všímať, ako barbarsky sa správame na Blízkom východe a v strednej Ázii, ak nebudeme žiadať skončenie vojen, našu civilizáciu nezničia utečenci, ale vlastné pokrytectvo.”

Podľa Chmelára sú teroristické útoky v Európe odvetou za to, čo robia západní spojenci na Blízkom východe. “Toto je asymetrická vojna a väčšina teroristických útokov je odveta za naše vlastné zločiny. Blízky východ je ako pahreba, do ktorej sme dúchli a ona sa rozhorela. To, čo potrebujeme riešiť, aby bol v Európe pokoj, je ohnisko požiaru,” napísal Chmelár na záver svojej úvahy.

Teroristický útok v Londýne sa odohral v sobotu 3. júna. Biela dodávka vrazila do asi dvadsiatich ľudí v blízkosti stanice London Bridge. Traja muži vyskočili z bielej dodávky a začali náhodne bodať do ľudí s nožmi s dlhými čepeľami. Títo traja džihádisti boli nakoniec políciou zastrelení po tom, čo zabili celkovo 7 ľudí a 30 zranili. Muži počas útoku kričali „To je za Alaha!”