Úvod Z DOMOVA Chmelár: Odobranie šoféra a ochranky policajnému prezidentovi je sprostá šikana

Chmelár: Odobranie šoféra a ochranky policajnému prezidentovi je sprostá šikana

Milan Lučanský. (Foto: archív)

Politický analytik a líder strany Socialisti.sk Eduard Chmelár krok ministerstva vnútra riadeného nominantom strany OĽaNO odobrať šoféra a ochrankára v jednej osobe prezidentovi Policajného zboru SR Milanovi Lučanskému je „vulgárne a šikanózne“.

„Odobrať policajnému prezidentovi vodiča je sprostá šikana, ktorou sa vláda mstí za to, že nedokáže Milana Lučanského odvolať zákonnými prostriedkami,“ myslí si Eduard Chmelár. V komentári venovanom tejto kauze dodal, že takéto správanie podľa jeho názoru vracia na Slovensko vulgárne praktiky moci z deväťdesiatych rokov. „A iba to potvrdzuje už mnou vyslovený názor, že OĽaNO je HZDS 21. storočia,“ uviedol Chmelár.

Samotný šéf polície Lučanský tento týždeň uviedol, že odobratie šoféra a ochrankára riaditeľom Úradu pre ochranu ústavných činiteľov a diplomatických misií Ministerstva vnútra SR rešpektuje. Dodal, že o jeho dôvodoch jeho odvolania nemá informácie. „Upozornil som ministra vnútra Romana Mikulca, že je to neštandardné rozhodnutie. Viac sa k danej veci vyjadrovať nebudem,“ povedal Lučanský.

Bývalý minister vnútra Vladimír Palko na sociálnej sieti napísal, že odňatie auta so šoférom policajnému prezidentovi a následné tvárenie sa vedenia ministerstva ako mŕtveho chrobáka je podľa neho ponížením nielen konkrétnej osoby, ale je to znevážením funkcie policajného prezidenta.

„Ak vláda alebo minister vnútra nechce konkrétnu osobu ako policajného prezidenta, tak nech navrhnú zmenu zákona, ktorá umožní jeho odvolanie, a tá osoba nech je následne odvolaná. Nech však policajný prezident nie je ponižovaný hulvátskym spôsobom,“ uviedol.

Podľa Vladimíra Palka ministerstvo a Policajný zbor treba viesť transparentným a férovým spôsobom. „To, čo sa udialo, je politikárčením, vysielaním signálov o tom, kto je a kto nie je v nemilosti. Takéto politikárčenie podporuje v polícii rabskú kultúru. „Nová politická garnitúra by nemala podporovať a zavádzať maniere, pripomínajúce krčmu štvrtej cenovej skupiny,“ dodáva vo vyjadrení na sociálnej sieti Palko.