Úvod Zaujímavé Citrón je prírodný liek na onkologické ochorenia

Citrón je prírodný liek na onkologické ochorenia

Nedávna štúdia dokázala, že lemonoidy, obsiahnuté v citrónoch a inom citrusovom ovocí, bránia ER+ a ER- rastu buniek rakoviny prsníka. Tieto zistenia poukazujú na dôležitosť tohto ovocia pri prevencii a znižovaní rizika vzniku onkologických ochorení.

Podľa odborníkov by sme pritom mali konzumovať celé citróny, nielen ich šťavu alebo dužinu. Citrónová kôra totiž obsahuje 5- až 10-krát viac lemonoidov a ďalších vitamínov ako šťava. Okrem toho pomáha nášmu telu zbavovať sa toxických látok.

Kôra bežných citrónov je postrekovaná, preto je vhodné použiť bio citrón. Umyte ho vo vlažnej vode a vložte do mrazničky. Po zmrznutí ho postrúhajte a pridajte do zmrzliny, polievky, špagiet alebo cestovín.

Citróny sú efektívne nielen ako prevencia, ale liečia aj existujúce onkologické ochorenia. Dokonca na ne pôsobia údajne ničivejšie ako samotná chemoterapia. Citróny na rozdiel od chemoterapie výborne chutia a nemajú nijaké vedľajšie účinky.

Účinne pôsobia aj na cysty a nádory. Niektorí liečitelia dokonca tvrdia, že sú osvedčeným liekom na všetky druhy onkologických ochorení. Majú tiež silné antimikrobiálne účinky pri bakteriálnych a hubovitých infekciách. Rovnako sú efektívne proti vnútorným parazitom a larvám, regulujú vysoký krvný tlak, pôsobia antidepresívne, zmierňujú stres aj rôzne psychické ťažkosti.

Istá veľká farmaceutická spoločnosť po vyše 20 laboratórnych testoch uskutočnených od roku 1970 zistila, že citróny zneškodňujú až dvanásť typov zhubnej rakoviny vrátane onkologických ochorení hrubého čreva, prsníkov, prostaty, pľúc a pankreasu.

Zložky citrónov pritom pôsobia niekoľkonásobne účinnejšie ako liek Adriamycín, používaný na spomalenie rastu rakovinových buniek. Citróny pôsobia na tieto bunky cielene, teda nijako nepoškodzujú zdravé bunky.

Príroda nám poskytuje všetko potrebné na to, aby sme boli zdraví. Veľké firmy sa však snažia tieto informácie zatajiť a vyrábajú lieky so sytetickými chemikáliami. Ich konzumácia vyvoláva ďalšie ochorenia, liečiace sa ďalšími syntetickými látkami. Cyklus sa takto neprestajne opakuje, čo farmaceutickému priemyslu prináša obovské zisky.