Úvod Z DOMOVA Čo bude s Kiskom a jeho stranou Za ľudí?

Čo bude s Kiskom a jeho stranou Za ľudí?

Foto: archív

Predseda Za ľudí Andrej Kiska by mal v najbližšom čase povedať, ako bude ďalej fungovať strana. Novinárom to povedal podpredseda strany a parlamentu Juraj Šeliga. Kiska stále neodpovedal na otázky o svojej politickej budúcnosti, v líderskej pozícii ho aktuálne zastupuje podpredsedníčka Veronika Remišová.

Na predsedníctve strana riešila personálne otázky, dohodli sa aj na konaní snemu. Viac informácií by mal povedať Kiska v najbližších dňoch. Termín straníckeho snemu zatiaľ pre pandémiu nového koronavírusu ešte neurčili. Šeliga však dúfa, že by sa mohol konať v auguste.

Na otázku, či neistota okolo predsedu neuškodí strane, Šeliga povedal, že neprítomnosť predsedu škodí: „Ale kto si vyberá zdravotné problémy? Samozrejme, že nie je úplne šťastné, že sa nemôžeme stretávať, ale ani ľudia sa nemôžu stretávať. Tak to je, tak to prijímam.“

Šeliga sa zároveň stretol s novým predsedom mimoparlamentnej strany Spolu Jurajom Hipšom a podpredsedom Spolu Erikom Balážom. Dialóg s ďalšími stranami je podľa Šeligu kľúčový, pričom chce viesť stredný prúd. Verí, že strana Za ľudí bude kľúčovým prvkom v spolupráci, keďže je parlamentnou koaličnou stranou.