Zdá sa, že agenda globalistov v Spojených štátoch dostáva momentálne poriadne na frak. Ale to neznamená, že sa úplne vzdali. Naopak. Pokusy tak či onak odstrániť Donalda Trumpa sú čoraz intenzívnejšie. A súčasne v prostredí Európskej únie sa práve odohráva jeden z najväčších pokusov o vytvorenie spoločnosti bez hotových peňazí.

Už vlani v máji sme sa dozvedeli, že 500-eurová bankovka má byť úplne stiahnutá z obehu. A pred pár týždňami vydala Európska komisia nový akčný plán. Ten členské štáty inštruuje, aby v mene „boja s terorizmom“ preskúmali „možnosť pracovať so stropmi na hotovostné transakcie“.

Už ani lístok na autobus
Akčný plán sa zaoberá možnosťou „zákazu hotovostných platieb nad určitú hranicu“ a tvrdí, že takýto zákaz by mal zahŕňať „virtuálne meny (ako Bitcoin) a predplatené nástroje (ako napríklad predplatené kreditné karty), ak sú používané anonymne“.

Spomenutý plán, samozrejme, taktne mlčí o tom, kam by mal onen „strop“ siahať. Vieme však, že Španielsko už zakazuje hotovostné transakcie nad 2 500 eur, Taliansko a Francúzsko potom dokonca zakázali transakcie nad 1 000 eur. Rozhodne však ide o skvelý spôsob, ako bez veľkého hurhaja previesť spoločnosť na fungovanie bez hotovosti.

MAXIMÁLNA HRANICA NA HOTOVOSTNÉ TRANSAKCIE, KTORÁ SA BUDE ČASOM ZNIŽOVAŤ, SPÔSOBÍ, ŽE SI VÄČŠINA ĽUDÍ ZVYKNE A VLASTNE SI ANI NEVŠIMNE, ŽE SA NIEČO DEJE.

Foto: archív
Foto: archív

Napokon, už dnes je v Európe veľa krajín, kde je problém platiť v hotovosti. Napríklad vo Švédsku už mnoho bánk hotovosť ani neprijíma, ani nevydáva. približne 95 percent všetkých obchodných transakcií prebieha bezhotovostne. Takže Švédsko síce hotovosť oficiálne nezakázalo, no z dôvodu vládnych opatrení jej použitie nie je praktické. Väčšinu turistov šokuje, keď zistia, že si za fyzické peniaze už nekúpia ani lístok na autobus.

Európa sa teda už niekoľko rokov posúva smerom k zákazu hotovosti. Akčný plán má však tento pohyb výrazne urýchliť. Samozrejme, oficiálne v mene boja proti praniu špinavých peňazí a proti terorizmu. No to je, samozrejme, len miniatúrna časť celej pravdy. Dobre to zhŕňa server Anti-Media, keď hovorí: „Ciele, ktoré si akčný plán údajne stanovuje, sú síce teoreticky hodnoverné, ale je evidentné, že motivácia ich dosiahnutia nie je ani zďaleka podobne ušľachtilá.“

Dokonale bezbranná populácia
Podstata celého cirkusu je jednoznačná: v spoločnosti, ktorá skutočne opustí hotovosť, budú môcť vlády a ďalší mocní sledovať pohyb a aktivity kohokoľvek a kedykoľvek. Bez výnimky. A na to, aby ľudia mali prístup k bezhotovostnému platobnému systému (a tým aj k prežitiu), sa budú musieť všetci podriadiť akýmkoľvek požiadavkám, ktoré na nich bude vláda klásť. Skrátka, celá populácia bude dokonale bezbranná.

POTENCIÁL PRE NASTOLENIE TYRANIE NEBÝVALÝCH ROZMEROV JE PRIAM ASTRONOMICKÝ.

Foto: archív
Foto: archív

Je zaujímavé, ako málo ľudí znepokojuje tento posun k bezhotovostnej spoločnosti, ktorý vidíme nielen v Európe, ale aj inde vo svete. V Spojených štátoch už takisto silnie volanie po úplne bezhotovostnej ekonomike. Napríklad bývalý hlavný ekonóm Medzinárodného menového fondu nedávno agitoval v článku pre The Wall Street Journal za zrušenie stodolárovej bankovky:

„Úrady a policajné orgány považujú za jednoznačné a jasné, že papierové peniaze, predovšetkým stodolárová bankovka, umožňujú fungovanie zločinu: vydieranie, úžeru, pranie špinavých peňazí, obchodovanie s drogami a bielym mäsom, korupciu verejných úradníkov, nehovoriac o terorizme.

Existujú, samozrejme, alternatívy hotovosti – takzvané kryptomeny, surové diamanty, zlato alebo predplatené kreditné karty, ale pre mnoho kriminálnych transakcií je hotovosť stále menou číslo jeden. Má výhodu absolútnej anonymity, prenosnosti, likvidnosti a takmer univerzálnej využiteľnosti.“

Na ázijskom kontinente sa potom odohráva veľmi podobné predstavenie. Legendárny kráľ investorov Jim Rogers takto v jednom zo svojich nedávnych podcastov komentoval dianie okolo zákazu hotovosti v Indii: „Čoskoro príde čas, kedy si nebudete môcť kúpiť ani kávu bez toho, aby vás vďaka tomu nemohli sledovať. Vlády navyše využijú podobné situácie na vojnu proti hotovosti, ktorá im umožní väčšiu kontrolu nad obyvateľstvom.

Foto: archív
Foto: archív

Plošné čipovanie ľudstva
Vlády sa vždy starajú predovšetkým samy o seba. To je pesnička stará celé stáročia. India nedávno urobila čosi, čo do podobnej mozaiky krásne zapadá. Len tak mimochodom stiahla z obehu 86 percent vlastnej meny a uzákonila, že je nelegálne utratiť pri jedinej transakcii v prepočte viac ako 4 000 dolárov.“

PREČO VIDÍME ROVNAKÉ POHYBY PO CELEJ PLANÉTE? PRETOŽE IDE O GLOBÁLNE CIELE.

Len čo „globalisti“ eliminujú hotovosť, umožní im to zaviesť kontrolu nad celým ľudstvom v takej miere, v akej sme to v známej histórii ešte nezažili. Nasledovným logickým krokom, ktorého sa dnes mnoho komentátorov obáva, je zavedenie nejakej formy mikročipového identifikačného systému. Aby ste sa mohli pohybovať a prežili v „mašinérii“ bez hotovosti, budete potrebovať svoj čip, ktorý vás jednoznačne identifikuje.

Foto: archív
Foto: archív

V súčasnosti by plošné čipovanie milióny ľudí na zemeguli odmietli. Ale aj napriek tomu vidíme, ako sa táto naša budúcnosť hrozivo približuje: ešte pred časom by bol ktokoľvek, kto by hovoril o zavedení čipovania v planetárnom aj menšom meradle, považovaný za blázna a konšpiračného teoretika.

Lenže dnes je to iné – pozrite sa napríklad do Nevady, kde miestna legislatíva považuje za potrebné navrhnúť uzákonenie protizákonnosti čipovania ľudí bez ich slobodného súhlasu. Zdôvodnenie je zaujímavé: „Senátorka Becky Harrisová sa vyjadrila, že zákon proti nútenému čipovaniu ľudí je potrebnejší, než sa zdá, pretože k podobným veciam na niektorých miestach sveta už prichádza. Senátny návrh č. 109 požaduje, aby bol za zločin triedy C považovaný skutok, keď bude niekomu nedobrovoľne implantovaný rádiový frekvenčný identifikátor, napríklad takého typu, aký sa dnes používa pre zvieratá”. Návrh zákona vznikol podľa republikánky zvolenej za Las Vegas na podnet jedného z voličov.

Globalisti sa nevzdávajú
Zdá sa vám, že sa zákonodarcovia zbláznili? Potom sa pozrite, čo sa deje inde vo svete. Máme na mysli predovšetkým o súkromných spoločnostiach, ktoré už s podobnou technológiou experimentujú.

Foto: archív
Foto: archív

Napríklad belgická marketingová spoločnosť NewFusion sa rozhodla urobiť krok, ktorý poznáme zatiaľ len z ríše sci-fi: začala zamestnancov čipovať namiesto vydávania doterajších identifikačných kariet. Zamestnancom dala implantovať čipové karty umiestnené v ich telách. Čip obsahuje osobné údaje a vstupné heslá do IT systémov spoločnosti, aj do hlavnej budovy.

Kontroverzné zariadenia vzbudzujú pochybnosti okolo osobnej bezpečnosti a zdravia nositeľov aj bezpečnosti vlastnej prevádzky. Okrem toho nie je jasné, či nemôžu umožniť aj sledovanie ich nositeľov. Podobné technológie totiž často začínajú ako „dobrovoľné“ – a v okamihu, keď ich akceptuje dostatočné množstvo ľudí, je veľmi jednoduché z niečoho, na čo je populácia zvyknutá, urobiť povinnosť.

ŽIJEME POČAS JEDNEJ Z KĽÚČOVÝCH KRIŽOVATIEK ĽUDSKEJ HISTÓRIE.

To, že Donald Trump vyhral prezidentské voľby ešte neznamená, že sa agenda globalistov zmení. Aj keď sa udrží pri moci – treba mať na pamäti, že obyvateľstvo Spojených štátov predstavuje iba päť percent svetovej populácie.

Mimochodom, keď kohosi zaráža termín globalisti a pokladá ho za súčasť konšpiračných teórií, potom treba zdôrazniť, že ide o termín, ktorý používa aj denník The New York Times, keď opisuje „globálnu elitu“ a jej „globálnu agendu“. Nuž, je to bitka na život a na smrť. Nemôžeme mrhať čas v domnení, že sme vyhrali.

Foto: archív
Foto: archív