Úvod Politika Dan Schueftan: Európa pácha samovraždu

Dan Schueftan: Európa pácha samovraždu

Foto: archív

Myšlienky Dana Schueftana, izraelského akademika, bezpečnostného experta a politického poradcu niekoľkých izraelských premiérov aj amerického Kongresu vyznievajú, akoby za nás vyjadroval to, čo cítime v duši, ale pod tlakom okolia si to odmietame pripustiť. Tá horšia správa je, že má asi pravdu.

Nebezpečné miesto pre život
Dan Schueftan by si za niektoré svoje vyhlásenia v mnohých európskych štátoch vyslúžil trestné oznámenia. V spoločnosti rezonovali jeho výroky ako „politická korektnosť je nepriateľom slobodnej spoločnosti“ alebo „tolerancia by sa mala skončiť tam, kde chce niekto pod zámienkou tolerancie zničiť samotný princíp tolerancie“.

NIE KAŽDÝ PROBLÉM MÁ OKAMŽITÉ RIEŠENIE.

Niektoré živelné pohromy nemožno riadiť, možno ich len prežiť. A ako tvrdí Schueftan, v najbližšom čase problémy nebudú ubúdať, skôr naopak.

Podľa neho bola Amerika kedysi pre Európanov akýmsi „zodpovedným otcom“. Osem rokov Obamovej bezradnosti plus osem rokov Georgea Busha mladšieho, ktorý robil množstvo chýb, však zmenili svet na nebezpečné miesto pre život.

Bill Clinton zase sledoval vlastné záujmy, čo v konečnom dôsledku znamená 24 rokov, počas ktorých si americkí prezidenti neplnili svoje povinnosti.

Foto: archív
Foto: archív

Klasické hodnoty v ohrození
Európa pácha samovraždu nezávisle od počtu prichádzajúcich imigrantov. Samovražedná je predovšetkým jej demografická politika. Európania asi nemajú radi svoje deti, vyhlasuje Schueftan, inak by nemohla klesnúť pôrodnosť na úroveň 1,3 dieťaťa na rodinu.

O 30 rokov budú deti dnešných Európanov pracovať najmä na to, aby uživili dôchodcov, ktorých bude až 65 zo 100 obyvateľov. Druhou známkou prebiehajúcej samovraždy je rezignácia na európske hodnoty.

EURÓPANIA UŽ NIE SÚ HRDÍ NA VLASTNÉ DUCHOVNÉ DEDIČSTVO.

Namiesto hrdosti na hodnoty, zvyklosti a úsilie, ktoré im zaistili vo všetkých zmysloch bohatý život, sa rozhodli pre „multikulti“ mentalitu, ktorá už nerozlišuje kultúrne a sociálne vymoženosti podľa dosiahnutej úrovne.

Nie je jednoduché povedať nahlas, že kultúra považujúca ženy za rovnocenné ľudské bytosti je nadradená kultúre, ktorá sa k ženám správa ako k dobytku. A že tá druhá kultúra nie je jednoducho iná, ale je podradná vo vzťahu k tej prvej.

Je totiž politicky nekorektné povedať to nahlas. Klasické liberálne hodnoty Západu treba všetkými silami ubrániť pred patológiou politickej korektnosti.

Neutekajú pred biedou
„Arabskí utečenci, ktorí sa domáhajú vstupu do Európy, nechcú byť jednými z vás, nechcú prijať vašu kultúru, chcú vašu kultúru zmeniť do takej miery, že Európa už nebude Európou,“ varuje Schueftan.

Tí, čo dnes prichádzajú na európsky kontinent, nemajú pocit spolupatričnosti s tunajším kultúrnym dedičstvom, ani ho nechcú mať.

Foto: archív
Foto: archív

PRINÁŠAJÚ SO SEBOU KULTÚRU, KTORÁ SA S NÍM DOSTANE DO KONFLIKTU.

Neutekajú pred biedou, ako sa domnievajú mnohí Európania. Alžírsko, Líbya, Irak nie sú chudobné krajiny. Mohli by byť alebo už boli pomerne bohaté z predaja ropy, ktorá tam len tak strieka zo zeme.

Prečo je teda život vo väčšine z týchto štátov zničený? Jedine preto, že tam vládne arabská kultúra. A teraz obyvatelia týchto krajín prichádzajú do Európy a prinášajú so sebou aj kultúru, ktorá zničila ich vlasť.