Úvod ZO ZAHRANIČIA Daniel Landa avizoval, že protestné hnutie v Česku predloží alternatívny plán riešenia...

Daniel Landa avizoval, že protestné hnutie v Česku predloží alternatívny plán riešenia koronakrízy

Daniel Landa. (Foto: archív)

Minulý týždeň sa v hlavnom meste Českej republiky uskutočnilo veľké protestné zhromaždenie, na ktorom viaceré známe osobnosti kritizovali niektoré opatrenia v boji s pandémiou koronavírusu.

Spevák Daniel Landa, ktorý nedávno sformuloval dokument Blanický manifest, uviedol, že v mene českej spoločnosti chce predstaviť skupinu odborníkov, ktorí by predstavili iné riešenia súčasnej situácie, aké ponúka vláda ČR.

Viacerí rečníci cez víkend na pražskom Staromestskom námestí upozorňovali, že opatrenia vlády sú chaotické a protizákonné. Viacerí vyzvali na otvorenie prevádzok a na to, aby sa ľudia nespoliehali na štát a aby zobrali opraty do vlastných rúk.

„Sme šikovný pracovitý národ a už sme spoločne v histórii dokázali zvládnuť oveľa ťažšie situácie, ako je táto,“ zaznelo na nedeľnom zhromaždení. Hudobník na sociálnej sieti informoval, že sa rozprával profesorom Jiřím Beranom.

Ten podľa neho pripravuje návrh „iného, cieleného riešenia súčasnej situácie“. „Rokujeme s lekármi, právnikmi a ďalšími expertmi o podpore tohto riešenia,“ pokračoval Landa.

„Čakám na reakciu ústavných činiteľov, ktorým som v reakcii na verejný sľub premiéra poslal list s konkrétnym návrhom ďalšieho postupu. Verím, že optimálnu cestu spoločne presadíme. Nie je nás málo. Ďalšie konkrétne informácie podáme v najbližích dňoch,“ upresnil Landa.

Daniel Landa a spol. – Blanický manifest: