Úvod Politika Daniel Lipšic odchádza z parlamentu

Daniel Lipšic odchádza z parlamentu

Foto: archív

Poslanec OĽaNO-NOVA Daniel Lipšic sa vzdá poslaneckého mandátu. Reaguje tak na dopravnú nehodu, pri ktorej v pondelok večer 19. septembra v Bratislave na križovatke Kutuzovovej a Vajnorskej zrazil chodca. Starší pán skončil po nehode s vážnym poranením hlavy v ružinovskej nemocnici a onedlho zraneniam podľahol.

„Každú prácu, ktorú som robil, som robil naplno. Po tom, čo sa stalo v pondelok, by som nevedel svoj poslanecký mandát vykonávať naplno,“ uviedol Lipšic. Rozhodol sa preto vzdať sa poslaneckého mandátu k 30. septembru. V parlamente ho nahradí Ján Marosz.

Lipšic sa chce aj naďalej angažovať vo verejnom živote, má v úmysle pôsobiť napríklad ako advokát. Podľa vlastných slov však zatiaľ vôbec neuvažuje o tom, že by sa po čase do parlamentu vrátil. Nemieni pôsobiť ani v komunálnej politike.

K samotnej nehode sa už nechce vyjadrovať. Nedávno však povedal, že jeho priorita je pomôcť pozostalým a spolupracovať s vyšetrovateľmi. Všetko je mu ľúto. Tvrdí, že chodec mal tmavé oblečenie a zbadal ho v poslednej chvíli, a tak zrážke nedokázal zabrániť.

Poslanec sa podrobil dvom dychovým skúškam s negatívnym výsledkom a požiadal aj o krvnú skúšku. Výsledok bol negatívny. Počas jazdy netelefonoval, čo vie aj dokázať. To, či sa nehoda stala na priechode pre chodcov alebo mimo neho, Lipšic nevie. Určiť to má znalecký posudok. Podľa polície to bolo v blízkosti priechodu.