Úvod Z DOMOVA Danko: Budem si prezidentku ctiť, ak nebude zvýhodňovať PS

Danko: Budem si prezidentku ctiť, ak nebude zvýhodňovať PS

Foto: archív

Prezidentský úrad rešpektujem. V relácii TA3 V politike to povedal predseda NR SR a SNS Andrej Danko. Počas parlamentnej schôdze 21. januára šéf zákonodarného orgánu vyhlásil, že k prezidentke nemá nijakú dôstojnosť. Prezidentský úrad si bude vážiť, keď bude apolitický a nebude slúžiť „feťákom“. Danko potvrdil, že prezidentku si bude ctiť, ak prestane zvýhodňovať Progresívne Slovensko.

„Prezidentke som osobne povedal, že ma mrzia jej útoky na moju adresu na Facebooku počas prezidentskej kampane. Taktiež nesúhlasím s niektorými jej rozhodnutiami. Vyšla v ústrety Progresívnemu Slovensku, aby bola zvolaná schôdza Národnej rady SR. Prezidentský palác nemôže slúžiť iba jednej strane,“ vysvetlil svoj postoj Danko.

Druhou chybou, ktorú prezidentke vyčíta, je to, že si k sebe do paláca zavolala policajného prezidenta Milana Lučanského a generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, aby jej objasnili prepustenie bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku z väzby. „Nemá právo si nikoho predvolávať. Obaja menovaní to neprijali dobre,“ myslí si Danko.